Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Son Yorumlar

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün silahlı militanları Xaneqîn’e bağlı Sadiye ve Celewla semtlerini tehdit ederken, kent sakinleri olası saldırılar nedeniyle tedirgin.

 

Yerel yöneticiler Pêşmerge Gücü’nün ilçede konuşlanarak kent sakinlerinin can ve mal güvenliğini sağlamasını istiyor.
 
Xaneqîn İlçe Meclisi Üyesi Semîr Mihemed, IŞİD’e bağlı güçlerin Sadiye, Celewla ve kent merkezine yakın birkaç bölgeye daha yaklaştığını belirterek, vatandaşları korku ve paniğe sevk ettiğini söyledi. Mihemed, silahlı saldırı tehditlerinden bunalan bazı vatandaşların evlerini terk ederk Xaneqîn ilçe merkezine göç ettiğini söyledi.
 
“2008’den beri Kürdistan Pêşmerge Gücü, Xaneqîn ve çevresinden çekilmiş durumda. Bu nedenle ortaya çıkan güvenlik zaafiyetini değerlendiren silahlı radikal gruplar vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor” diyen Mihemed, bir an önce önlem alınması gerektiğini vurguladı.
 
Radyo Navxwe’ye konuyla ilgili bir demeç veren Mihemed, ‘Bölgede yeterli sayıda Irak’a bağlı güvenlik gücü mensubu yok. Zaten IŞİD’in tehditlerini bertaraf etmeye güçleri yetmiyor. Bu yüzden Bağdat Hükümeti’nin Sadiye ve Celewla semtlerine Pêşmerge Gücü’nün konuşlanmasına izin vermesi gerekiyor. Aksi halde ilçe sakinlerinin korunması mümkün değil’ diye konuştu. (e.ş.)

24 Mart 014-BasNews (Xaneqîn)

Misafir Yazar

Altan Tan/ Ortadoğu Notları: “Ermeni Soykırımı” 1-2

Cahilliklerinden dolayı bazı Kürtlerin,...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.