Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dersim’de sürgün, göç ve katliamın karar belgesinin hazırlandığı gün 4 Mayıs 1937. Aradan geçen 82 yılda yaşanan bu katliamın derin acılarını yaşayan Dersimliler, 1938’in baskı, göç ve tutuklamalarla devam ettiğini belirtiyor...

Devamını oku...

Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması talebiyle her hafta düzenlenen eylemde konuşan Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, Tahir Elçi cinayetinin planlı yapıldığını söyledi. (kontra PKK'ya 'saldırı' ve 'cinayet' siparişlerini sadece 'istihbarat örgütleri verir' PKK; Kürdleri Katletme, Kürdistan'ı Boşaltma Projesidir. d.d.com)

Devamını oku...

d.d.com: 'ZO'nun (ittihat ve teraki cemiyeti=İTC, böyle diyordu Ermenilere) bu yazısı, eğer TC, 1915'ten sonra hiçbir Soykıım yapmamış olsa idi belki 'iyi niyetli' bir 'beklenti' olarak normal karşılana bilirdi ama, 'ZO' yok edildikten sonra, bu topraklarda sıra 'LO'ya  geldi (İTC, Kürdlere de böyle diyordu) vede TC'nin  Kürdlere karşı uyguladığı zamana yayılmış soykırımı günümüze kadar (Sur, Suruç, Cizre...) sürdü, ve sürüyor hala...

Devamını oku...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.