Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

PKK'nın bu Katliamı 'zamanlaması' öyle bir ilginçti ki? 02 Temmuz 1993'te MADIMAK'ta Alevi katliamı yapılmış, bütün insanlar, 'CIA-MİT', 'Kontrgerilla' üzerinde yoğunlaşmışken,
PKK, 5 Temmuz'da 'Başbağlar'da Katliam' yaparak, dikkatleri, MADIMAK üzerinden 'Başbağlara' kaydırmış, 'CIA' ve 'MİT'i  sorgulanmaktan kurtarmıştı... bu katliamı MİT'in yaptığını, PKK'nın üstlendiğini, söyleyende çoktu... -Halim Kar-

Devamını oku...

İsmail Saymaz;  Bugün Sivas katliamının 25. yıldönümü. Çeyrek asır önce Sivas’ta insanlık düşmanları ve çağın Yezid’leri; Madımak Oteli’ne sığınmış aydınlarımızı, ozanlarımızı, şairlerimizi, çizerlerimizi ve gencecik insanlarımızı katlettiler. Binlerce kez lanet olsun...

Devamını oku...

Sivas'ta, 2 Temmuz 1993 tarihinde, Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri'ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu 33'ü sanatçı ve aydın, 35 kişinin yaşamınıyi yitirdiği olayların 25. yıldönümü için tören düzenlendi. (sözümüz, bu tür 'aydıncıklara! d.d.com)

Devamını oku...

Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında davetlilerin katıldığı Madımak Oteli’nin önünde yazar Aziz Nesin’i protesto gerekçesiyle kalabalık toplanmıştı. 

Devamını oku...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.