Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ev baskını sonrası öldürülen 18 yaşındaki Sıla için önce 'DHKP-C'nin en üst düzey ismi' diyen medyada şimdi 'Tesadüfen oradaydı' haberleri yapılıyor.

 

 

İstanbul Küçükçekmece’de 18 yaşındaki Sıla Abalay’ın yaşamını yitirdiği ev baskını sonrası “DHKP-C’nin en üst düzey ismi öldürüldü” haberleri yapılan medyada şimdi “Operasyonda asıl hedef 25 yıldır aranan TİKKO üyesi R. E. idi. Sıla Abalay tesadüfen oradaydı” denilmeye başlandı.

 
DHA ve başka ajansların da aynı kaynaktan geçtiği haberde “TİKKO bağlantılı bir örgütten kaydı bulunan M. K. ve babası A. K. gözaltına aldı. Ekipler, Abalay'ın evde bulunmasının tesadüf olabileceğini belirtti” ifadesi kullanıldı.
 
Aynı gece yapılan diğer baskınlarda “TİKKO üyesi olduğu belirtilen ve 25 yıldır  aranan R. E. de yakalanarak gözaltına alındı” denildi.
 
Habere göre A.K, M.K ve R.E.’nin Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.
 
18 yaşındaki Sıla Abalay’ın, ev baskınında polisle çatışmaya girdiği iddia edilmişti. Abalay’ın polis kurşunuyla yaşamını yitirmesi sonrası, Star ve Habertürk, “DHKP-C’nin en üst düzey ismi öldürüldü” şeklinde haberler yapmıştı.
 
08 Mayıs 017- (HABER MERKEZİ)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.