Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Cenevre'de yaptığı açıklamada; bu yılın Başından beri Akdeniz'de '2  BİN 397' SIĞINMACI YAŞAMINI YİTİRDİ...

 

 

Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz'de yaşamını yitiren sığınmacılar hakkında bilgi verdi. 
 
Açıklamada sadece Akdeniz'de bu yılın başından beri 2 bin 397 göçmenin yaşamını yitirdiği vurgulandı. Dünya genelinde şu ana dek yaşamını yitiren sığınmacıların sayısı ise 3 bin 408.
 
Uluslararası Göç Örgütü göçmenlerin en çok  İtalya açıklarında yaşamını yitirdiğine dikkat çekti.
 
30 Temmuz 2017 tarihine dek İtalya açıklarında yaşamını yitiren göçmenlerin sayısı 2 bin 221. İspanya açıklarında ölenlerin sayısı 120, Türkiye ve Yunanistan arasında Ege Denizi'nde ölenlerin sayısı ise 45.
 
İstatistiklere göre göçmenlerin büyük çoğunluğu güvenli olmayan bot ya da teknelerle Avrupa'ya yolculuklarında boğularak yaşamını yitiriyor. Uluslararası Göç Örgütü sığınmacılar açısından en tehlikeli yerin Akdeniz olduğuna dikkat çekti.
 
Bu yılın başından beri ülkelerini terkederek Avrupa'da herhangi bir limana ulaşabilen sığınmacıların sayısı 114 bin 287.
Bu sığınmacıların 94 bin 802'si İtalya'ya ulaştı.
 
Uluslararası Göç Dairesi geçen yıl Akdeniz üzerinden İtalya'ya gelenlerin sayısını 363 bin 401 olarak açıklamıştı.
 
©03 Ağustos 017- Deutsche Welle Türkçe
KNA/HT/HS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.