Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rıza Örük'ün kardeşi, Ahmet; ' Ağabeyimi katledenler şunu çok iyi bilsinler ki o onurlu bir insandır. Sorgusuz sualsiz kafasına tek mermi sıkıp başını toprağa düşürdüğünüz. Rıza Örük’ün Onurunu ve ismini Lekeleyemezsiniz...' 
 
Dersim’in Ovacık ilçesinde, MLKP tarafından öldürülen Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe temsilcisi Rıza Örük’ün cenazesi toprağa verildi.
 
Ovacık ilçesine bağlı Sarıtosun köyünde yaşayan Ezilenlerin Sosyalist Partisi ilçe temsilcisi 3 çocuk babası Rıza Örük (58), geçtiğimiz perşembe günü odun toplamak için Yaylagünü köyüne gitmişti. 
 
Örük’ün eve dönmemesi üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı’na bilgi veren aile, ekiplerle birlikte kayıp şahsı aramaya başlamıştı. Arazide yapılan arama sonunda, Örük’ün cansız bedeni önceki gün Yaylagünü köyüne bağlı Çayırdüzü mezrasında bulunmuştu. 
 
Güvenlik birimlerince yapılan araştırma sonucu Örük’ün terör örgütü MLKP tarafından öldürüldüğü tespit edilmişti.
Malatya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından cenazesi alınan Örük, bugün ilçedeki Munzur Baba Cemevi’ne getirildi. 
 
Cenaze törenine ailesi, akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı....
 
Göz yaşlarını tutamayan Rıza Örük’ün erkek kardeşi Ahmet Örük,  tepki gösterdi. 
 
MLKP’liler  tarafından abisi Rıza Örük’ün halka, ajanlık yapan biri olarak gösterildiğini belirten Ahmet Örük;
 
"Sorarım size? Birincisi, ağabeyim nasıl komplolar kurmuştur. İkincisi, ağabeyim kim ya da kimlere ajanlık dayatmıştır. Ağabeyim kimlerin ölümüne sebep olmuştur. Siz bunu nasıl öğrendiniz? Ne tür bir soruşturma yapıp, 15 dakika içerisinde nasıl katlettiniz?" dedi.
 
(foto, Dersim'de, Rıza Örük'ün Cenazesi. Tabutun başında kardeşi Ahmet Örük konuşuyor...Kitleler alkışlarla destek verip MLKP'yi lanetliyor.. d.d.com)
 
Bir insanı hayatından koparmanın ve eşini, çocuklarını sahipsiz bırakmanın bir katliam olduğunu dile getiren Örük;
 
"Örgüt kendi resmi sayfasında maddi delillerden yoksun bir şekilde ağabeyim ajanlıkla suçlamıştır. Adımız kadar eminiz ki ağabeyimiz Rıza Örük suçsuzdur. Ağabeyimi katledenler şunu çok iyi bilsinler ki o onurlu bir insandır. Sorgusuz sualsiz kafasına tek mermi sıkıp başını toprağa düşürdüğünüz. Rıza Örük’ün onurunu ve ismini lekeleyemezsiniz. Adalet mekanizmasını kullanmayan katliamcı zihniyete karşı bizimle beraber olan siz adil dostlarımıza teşekkür ederiz" dedi.
 
Örük’ün cenazesi, Yaylagünü köyüne götürülerek toprağa verildi.
 
Not; Kontra örgütlerin çirkin yüzünü sergileyen veya bunların yaptıklarını teşhir eden, veya, MİT, kimi hedef gösterirse, Kontra örgütler o kişiye saldırmıştır her zaman....Bunların asıl sindirmek istediği Halktır, boşaltmak istedikleri ülke de Kürdistan'dır... Kontra PKK'nın 'türk sol maskeli versiyonudur' bunlar... 
msn.com'da bu haberin Canlı yayını, konuşması var...'Haber başlığı' bize aittir-devrimcidemokrat.com-
 
Yeni Video ekledik, alttaki linki tıklayınız lütfen:
 
 
25 Eylül 2017-ajanslar 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.