Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Agirî Gönüllü Peşmerge Birliği Komutanı Dr. Sait Çürükkaya’nın IŞİD saldırısında şahadetinin üzerinden 1 yıl geçti.
(insanı saygıdeğer yapan 'apoletleri' değil, 'Yaşamdaki, Kavgadaki Duruşudur!'  Dr. Sait Çürükkaya Kürdlerin Onurudur! d.d.com)

 

 

 
Hêmin Dildar-Haberi
 
Agirî Gönüllü Peşmerge Birliği Komutanı Dr. Sait Çürükkaya’nın IŞİD saldırısında şahadetinin üzerinden 1 yıl geçti.
 
IŞİD’in Temmuz 2014’te Kürdistan Bölgesi’ne saldırıları ile birlikte Almanya’dan Kürdistan Bölgesi’ne gelen ve bir grup arkadaşı ile Agirî Gönüllü Peşmerge Birliği’ni kuran Dr. Sait Çürükkaya (Dr. Süleyman) 26 Ekim 2016’da Musul operasyonu kapsamında Başîk’in Faziliyê köyünde 5 IŞİD militanının patlattıkları bomba ile ağır yaralanmıştı.  
 
Ambulans uçak ile Almanya’daki hastanelere nakledilen Dr. Sülyeman doktorların tüm müdahalelerine rağmen 29 Ekim 2016'da şehit olmuştu.  
 
Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’de yapılan resmi töre ile cenazesi Kuzey Kürdistan’ın Bingöl kentine getirilen Dr. Sait Çürükkaya, Bingöl’ün Çilkani Köyü’nde (Yeniköy) toprağa verilir.
 
1990’lı yıllardan Kuzey Kürdistan halkına yapılan zulme göz yummayan Sait Çürükkaya Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni yarıda bırakarak 1990 yılında, PKK saflarına katıldı. PKK saflarında Diyarbakır, Erzurum, Garzan bölgelerinde komutanlık yapan Çürükkaya, PKK’nin Merkez Komite üyesi oldu. 
 
PKK’nin 7. Olağan Kongresi’nde PKK saflarından ayrılır. Almanya’nın bir üniversitesinde Sosyal Danışmanlık eğitimi alıp bu mesleği icra eden Çürükkaya, IŞİD’in Kürdistan’a saldırmasıyla birlikte Almanya’daki işini bırakıp Peşmerge saflarına katılır.
 
29 Ekim 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.