Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Hrant Dink’in İstanbul Şişli’de 19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamanı yitirmesinin üzerinden 11 yıl geçti. Bugüne kadar ise cinayet kapsamında üç ayrı iddianame hazırlandı. 11’inci yılında devam eden davanın 64’üncü duruşması 29 Ocak günü görülecek.
 
 
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in İstanbul Şişli’de 19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamanı yitirmesinin üzerinden 11 yıl geçti.
Bugüne kadar ise cinayet kapsamında üç ayrı iddianame hazırlandı. 
 
11’inci yılında devam eden davanın 64’üncü duruşması ise 29 Ocak günü görülecek.
 
‘CİNAYETİN KARARINI VEREN KİM?’
 
MA’dan Yasin Koluban’a konuşan Avukat Hakan Bakırcıoğlu, şunları söyledi;
 
“Ancak gelinen aşamada ciddi eksiklikler de bulunmaktadır. Biz cinayete İstanbul Valiliği’nin, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın İstanbul ve Trabzon Daire Başkanlığı görevlilerinin ciddi sorumluluğu olduğunu söylemekteydik.
 
(foto, Hrant Dink ve Avukatı, Hakan Bakırcıoğlu)
 
 İstanbul Valiliği’nin, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın İstanbul ve Trabzon Daire Başkanlığı görevlileri hakkında ya soruşturma yapılmadı ya da yapılan soruşturmaya rağmen bir kısmı hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. 
 
Hrant Dink cinayetine giden süreçte yer alan kişi ve kurumlar yeterince soruşturulmadı. Soruşturulan kişilerden bir kısmı hakkında da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. 
 
Hala Dink cinayetinin kararını veren mekanizma, bu kararının kimler tarafından verildiği, hangi tarihte verildiği, bu cinayetin nasıl örgütlendiği açığa çıkmayan ve açığa çıkarılması gereken meseleler bulunmaktadır. Bunlar yargılama ve soruşturmalardaki eksiklikler olarak karşımızda durmaktadır”
 
2007 yılında düzenlenen iddianamelerin, yalnızca bu cinayeti işleyen yapının en altında yer alan kişiler hakkında olduğunu hatırlatan Bakırcıoğlu;
 
“Soruşturmanın kapsamı genişletildi. Cinayette sorumluluğu olan devlet görevlilerinin önemli bir kısmı hakkında dava açıldı. Fakat eksiklikler varlığını sürdürüyor. Biz esas olarak Dink cinayeti kararını kim veya kimler tarafından verildiği, bu sürecin nasıl örgütlendiği meselesini çok fazla önemsiyoruz.
 
Elbette buna dair başlatılacak olan bir soruşturma, açığa çıkartılacak olan bilgiler, cinayetteki soruşturma ve yargılamayı bambaşka bir boyuta taşıyacak. 
 
Eğer bu haliyle devam ederse, soruşturmanın genişletilmesi yönündeki taleplerimiz reddedilirse, açığa çıkan bilgiler yeterince soruşturulmazsa çıkacak olan karar tabi ki tek boyutlu bir karar olur ve gerçeğin yalnızca bir kısmını açığa çıkarmış oluruz” dedi.
 
17 ocak 2018- gazete duvar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.