Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dersim Dernekleri Federasyonu sözcüsü Nurettin Güleç "Türkiye Cumhuriyeti ve hükümetleri, Dersim ile bir an önce zaman kaybetmeden yüzleşmelidir" çağrısı yaptı. (TC'nin son 40 yıldır yaptığı Katliamları ise; 'PKK-TC' ortaklığı ile, 'savaş oyunlarıyla' sürüyor,ve devam edecek daha... d.d.com)

 

 

 

Dersim katliamında yaşamını yitirenler, Seyit Rıza Heykeli önünde yapılan etkinlikle anıldı. 
 
1937-38 yıllarında gerçekleşen Dersim katliamında yaşamını yitirenler için anma töreni düzenlendi.
Tunceli Dernekler Federasyonu’nun (DEDEF) çağrısıyla sivil toplum kuruluşları akşam saatlerinde Seyit Rıza Heykeli önünde toplandı. Mum yakılarak, saygı duruşunda bulunulan etkinlikte konuşan Dersim Dernekleri Federasyonu Sözcüsü Nurettin Güleç, acılara maruz kalmış kişiler olarak demokratik, insani ve hukuksal talepler için mücadele ettiklerini söyledi.
 
Toplumun, Dersim travmasından kurtulması gerektiğini ifade eden Güleç “21’inci  yüzyılda bu taleplere duyarsız kalan ve gündemine almayanlar durup düşünmelidirler. Türkiye Cumhuriyeti ve hükümetleri Dersim ile bir an önce zaman kaybetmeden yüzleşmelidir. 
 
Türkiye toplumu Dersim travmasından kurtulmalıdır. Dünya devletleri ve insanlık ailesi de Dersimlilerin bu çığlığına kulak vermelidir. 
Dersim tertelesi nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti evvela hiçbir günahı ve suçu olmadığı halde buna maruz kalan Dersimlilerden, sonra Türkiye toplumundan ve insanlık ailesinden resmi olarak özür dilemelidir” çağrısı yaptı.
 
Güleç’in açıklamasının ardından hep birlikte okunan ağıtlarla anma sona erdi. .
 
05 Mayıs 2018- gazeteduvar.com- (TUNCELİ-DHA)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.