Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Duruşmaya ara verildiği sırada anne Gülsüm Elvan, sinir krizi geçirdi; “Neden ateş ettiniz? Pazar günü Anneler Günü hepinizin vicdanı sızlasın. Benim çocuğumun suçu yoktu” diyerek bağırdı...

 

 

 
Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin davanın 6. duruşması İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
 
GÜNCEL- İstanbul Adliyesi 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan babası Sami Elvan ve avukatları katılırken, tutuksuz sanık polis F.D Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Van'dan duruşmaya katıldı.
 
Duruşmaya ara verildiği sırada anne Gülsüm Elvan, sinir krizi geçirdi. “Neden ateş ettiniz? Pazar günü anneler günü hepinizin vicdanı sızlasın. Benim çocuğumun suçu yoktu” diyerek bağırdı.
 
İLGİLİ HABER:
JANDARMA RAPORUNA GÖRE BERKİN'İ VURAN POLİS; 'FATİH DALGALI' 
Dosyaya gelen evraklar arasında Jandarma Kriminal  tarafından hazırlanan ve görüntülerdeki kişinin yüzde 75 oranında muhtemel sanık F.D olduğunu kanaatine varıldığı yönündeki raporunda geldiği belirtildi.
 
'BERKİN'İN ÜZERİNDEN ÇIKAN EMANETLERDEN DÖRT TORPİL ALDIM'
 
Duruşmada ilk olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devlet memur Cahit Turhan tanık olarak dinlenildi.
Turhan, Berkin Elvan'ı görmediğini belirterek “Berkin'in üzerinden çıkan emanetlerin içinden dört torpil aldım ve ilgili memura teslim ettim. Tutanağı da imzaladım. İmzalar bana ait” dedi.
 
Duruşmada olay sırasında görevli amir olduğu öne sürülen dönemin komiseri K.E.H. de tanık olarak dinlendi.
 
Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifadesi alınan K.E.H görevli olduğu bölgenin olayın yaşandığı yerin iki yan sokağı olduğunu söyledi. 
 
Hiçbir gazcıya talimat vermediğini söyleyen K.E.H., “Hatırlamıyorum. Karışık gruplardan geldik. Orada olaya dair bir şey konuşmadık. Görüntülere daha sonra geliyorum. Seslerden sonra geliyorum” dedi.
 
'BENİM ÇOCUĞUMUN SUÇU YOKTU'
 
Diğer dinlenen tanıklar ise görüntülerin açık ve net olmadığı için görüntülerdeki kişileri teşhis edemediklerini söyledi. Tanıklar ayrıca üzerinden çok süre geçtiği için olayı tam olarak hatırlamadıklarını da söylediler. 
Duruşmaya ara verildiği sırada anne Gülsüm Elvan, sinir krizi geçirdi. “Neden ateş ettiniz? Pazar günü anneler günü hepinizin vicdanı sızlasın. Benim çocuğumun suçu yoktu” diyerek bağırdı.
 
Yirmi tanığın dinlenmesinin ardından söz alan Elvan ailesinin avukatları sanık F.D'nin tutuklanmasını talep etti.
 
Mahkeme, sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edilmesi kararını vererek duruşmayı erteledi.
 
11 Mayıs 2018- artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.