Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

PKK'nın bu Katliamı 'zamanlaması' öyle bir ilginçti ki? 02 Temmuz 1993'te MADIMAK'ta Alevi katliamı yapılmış, bütün insanlar, 'CIA-MİT', 'Kontrgerilla' üzerinde yoğunlaşmışken,
PKK, 5 Temmuz'da 'Başbağlar'da Katliam' yaparak, dikkatleri, MADIMAK üzerinden 'Başbağlara' kaydırmış, 'CIA' ve 'MİT'i  sorgulanmaktan kurtarmıştı... bu katliamı MİT'in yaptığını, PKK'nın üstlendiğini, söyleyende çoktu... -Halim Kar-

 

 

Başbağlar Katliamı, 5 Temmuz 1993'de, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde gerçekleşti.
 
PKK 33 sivili öldürülüp köyü ateşe verdi.
 
Madımak'ta 33 aydının yakılmasından 3 gün sonra Erzincan'daki Başbağlar Köyü'nde gerçekleşen Katliamı PKK'nın yaptığı ortaya çıkmış, PKK'nın merkezi yayın organı Serxwebun'da da eylemi örgütün gerçekleştirdiği kabul edilmişti.
 
Örgüt mensupları 5 Temmuz 1993 günü köyü basmış, 1.5 saat örgüt propagandası yaptıktan sonra tüm erkekler kurşuna dizdi.
 
Burada 29 kişi öldü.
Daha sonra köy ateşe verildi ve 214 ev, köy okulu, köy camii, halkevi yakıldı. 
 
Yakılan evlerde saklanan 1’i kadın 4 kişi daha hayatını kaybetti.... 
 
 derleme yazı-d.d.com
 
05 Temmuz 2018-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.