Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bugün, 10:04’te ellerimizde karanfillerimizle Ankara Garı önünde, Emek-Barış-Demokrasi Meydanı'nda buluşacağız. Sadece Ankara'da değil, Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilecek anma etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyoruz."

 

 

Ankara Katliamı'nın üçüncü yıl dönümü için çağrı
 
Sendikalar, emek örgütleri ve 10 Ekim-Der, Ankara Katliamı'nda yaşamını yitirenleri anmak için tüm Türkiye'ye çağrı yaptı.
 
10 Ekim Ankara Katliamı'nın 3. yıl dönümünde yakınlarını kaybedenler, yaralananlar, emek ve demokrasi güçleri katliamın gerçekleştiği Ankara Garı'nda buluşacak.
 
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından 10 Ekim 2015'te düzenlenen 'Emek, Demokrasi ve Barış' mitingi IŞİD'in bombalı saldırısına uğramıştı. 
 
103 kişinin yaşamını yitirdiği, 500'e yakın kişinin yaralandığı katliamın üzerinden 3 yıl geçti. DİSK, KESK, TMMOB, TTB ile 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği ortak bir açıklama yaparak, "Katliamın 3. yıl dönümünde arkadaşlarımızı anıyor, onların hayallerini gerçekleştirmek için mücadeleye devam ediyoruz. 
 
Sadece Ankara'da değil, Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilecek anma etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyoruz" dedi.
 
'3 YIL ÖZLEMİ DE ÖFKEYİ DE BÜYÜTTÜ'
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
Bundan tam 3 yıl önce, 10 Ekim 2015 tarihinde, Ankara Garı önünde ülke tarihimizin en büyük katliamı yaşandı. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin çağrısıyla, emek, barış ve demokrasi için bir araya gelen on binlerce güzel insan, IŞİD üyesi canlı bombaların hedefi oldu. 
 
Katliamda kaybettiğimiz 103 arkadaşımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Yitirdiğimiz arkadaşlarımızın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
 
10 Ekim 2015 tarihinde düzenlemek istediğimiz mitingimizin amacı, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında ülkemizin içine sürüklendiği şiddet ve kaos ortamına karşı emekten, barıştan ve demokrasiden yana güçlü bir ses ortaya çıkarmaktı. 
 
Katliamı gerçekleştirenlerin hedefi ise, sadece alanda toplananlar değil, insanlığın ortak değerleri olan emek, barış ve demokrasi fikirleriydi. Bu anlamıyla 10 Ekim katliamı, aynı zamanda, insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçlardan biridir.
 
Katliamın üzerinden geçen üç yıl, kaybettiğimiz arkadaşlarımıza özlemimizi büyüttüğü gibi, katliamın sorumlularına olan öfkemizi de büyütmüştür. 
 
Katliam sonrasında emniyet güçlerinin yaralıları hedef alan şiddeti, siyasi iktidarın olayın üzerini örtmeye yönelik tutumu, olayda ihmali bulunan kamu görevlilerinin yargıdan kaçırılması ve 3 yıl boyunca her anmamıza yapılan şiddetli saldırılar öfkemizi daha da büyütmüştür.
 
'10 EKİM KORKU REJİMİNİN EN TRAJİK SEMBOLÜ'
 
Türkiye, uzun süreden beri yoğun bir şiddet ve baskı ikliminde yaşamaktadır. 10 Ekim Katliamı, içinde bulunduğumuz bu korku rejiminin en önemli ve trajik sembollerinden biri olarak tarihe geçmiştir.
 
Ülkemizin bu karanlıktan kurtulması, başta 10 Ekim olmak üzere o dönemde birbiri ardına yaşanan kitlesel katliamlarla hesaplaşılmasıyla mümkündür. Bu hesaplaşma, yitirdiğimiz arkadaşlarımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur.
 
Emek, Barış ve Demokrasi fikri, 10 Ekim'de bizlerden koparılan arkadaşlarımızın en büyük düşüydü. Bizler bu düşün peşinde koşmaya, arkadaşlarımızın düşünü gerçek kılmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.
 
10 Ekim 2018-ajansalar-arti-gercek ('Çağrıyı' duyurmak için  haber tarafımızdan güncellendi.d.d.com)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.