Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

''Cizre’den, Sur’a'' başlığı ve 'Ramazanda, Bir Koli Bizden' hashtag’iyle yayımlanan video aracılığıyla,

sokağa çıkma yasağı uygulanan illere daha fazla yardım ulaştırılması hedefleniyor.

 

Aram Tigran Konservatuvarı çocukları, öğretmenleri Şerko  Aydoğan eşliğinde bir video ile dayanışma çağrısı yaptı.

‘Cizre’den Sur’a’ başlığı ve 'Ramazanda Bir Koli Bizden hashtag’iyle yayımlanan video aracılığıyla, sokağa çıkma yasağı uygulanan illere daha fazla yardım ulaştırılması hedefleniyor.

Çocuklar plastik bidonlar, su şişeleri ve hayal güçlerinden ibaret müzik aletleriyle kendileri çalıp kendileri söylüyorlar.

 

 Ekranın bir köşesinde de kuru gıdalar, hijyen malzemeleri, battaniye gibi maddelerden oluşan temel ihtiyaçlar listeleniyor.


“Yaşamı birlikte inşa edelim”, “Halklar arasında kardeşlik köprüleri kuralım” çağrılarını dillendiren çocukların videodan taşan enerjisi ve inancı, daha güzel bir dünyanın ve koşulsuz dayanışmanın mümkün olabileceğini hissettiriyor.

01 Temmuz 016- T24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.