Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dr. Suleyman büyük fedakarlıklara, kahramanlıklara imza attı.

En sonunda da Kurdistan için canını feda etti. Şimdi, O'na olan borcumuzu ödemek için sıra bizde...


   

     Tüm Kurdistanlılara Çağrı

Kahraman Pêşmergeler Kurdistan topraklarını savunmak için, bizi savunmak için kendilerini feda ediyorlar. Pêşmergelerin Kurdistan için, bizim için yaptıkları fedakarlıklar ve kahramanlıklar ölçülemez. Biz ne yapsak da haklarını ödeyemeyiz.

Her ne kadar haklarını ödeyemeyecek olsak da, onlara olan iki temel borcumuzu ödememiz gerekiyor. Biri, onların davasına sahip çıkmak ve izlerinden yürümektir. Biri de onlara layık bir şekilde son yolculuklarına uğurlamaktır.

Dr. Süleyman (Sait Çürükkaya) Almanya’dan Hewlêr’e götürülecek. Kurdistan’ın güneyinde yapılacak askeri törenin ardından defnedilmek üzere Kurdistan’ın kuzeyine, Bingöl’e bağlı Çilkanî köyüne götürülecek.

Dr. Suleyman büyük fedakarlıklara ve kahramanlıklara imza attı. En sonunda da Kurdistan için canını feda etti. Şimdi ona olan borcumuzu ödemek için sıra bizde.

Öncelikle onu iyi anlamalı ve davasını sürdürmeliyiz. Öte yandan, son yolculuğunda onu yalnız bırakmamalıyız.

Dr. Süleyman’ın son yolculuğunda bizler Kurdistan Bayraklarıyla onun yanında olacağız.

Tüm Kurdistanlılara çağrımızdır. O gün orada (Çilkanî köyünde) hazır olun ve borcunuzu ödeyin. Bu borç, hepimiz için boynumuzun borcudur.

Kurdistan Gençlik Hareketi (TEVGER)


Çağrının orjinal başlığı; 'TEVGER’den Dr. Süleyman İçin Çağrı'


01.11.2016


Kaynak; Nasname

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.