Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Seçim akşamından bu yana devam eden eylemler İstanbul, Ankara ve İzmir'in yanı sıra,
 Adana'da, Aydın, Mersin, Muğla, Artvin, Denizli, Edirne ve Ayvalık'ta da eylemler sürüyor.
 
Özellikle İstanbul'da, referandumda hile olduğu iddiasıyla hemen hemen her semtte yürüyüşler düzenleniyor. Başta Kadıköy ve Beşiktaş'ta olmak üzere eylemler, Üsküdar, Avcılar, Kartal, Bakırköy ve Beylikdüzü'nde de sürüyor.
 
    Kadıköy'de Hayır eylemi
 
    YSK'ye tepkiler çığ gibi büyüyor, yurttaşlar sokağa çıktı: Çok sayıda gözaltı var
    Bakırköy'de YSK'nin skandallarına karşı tencere-tavalı yürüyüş başladı
 
16 Nisan referandum sonucunu ve YSK'nin skandal kararını protesto etmek için yurttaşlar birçok şehirde sokaklara çıkmaya devam ediyor. Binlerce yurttaş sloganlar atarak başkanlık sistemine karşı çıkıyor.
 
İSTANBUL 
 
Beşiktaş'ta referandumu ve YSK'yi protesto etmek için bir araya gelen yurttaşlar sloganlar atarak başkanlık sistemine karşı çıkıyor.
 
Kadıköy Bahariye'de toplanan grup şaibeli referandum kararını protesto etmek için yürüyüş gerçekleştiriyor.Binlerce yurttaş sloganlar atarak Kadıköy YSK Binası'na yürüyüşe geçti.
 
İkitelli Atakent Ali İsmail Korkmaz Parkı'nda referandumu protesto etmek için yurttaşlar toplandı.
 
ANTALYA
 
Antalya bazı sivil toplum örgütleri ile siyasi partiler, 16 Nisan'da gerçekleştirilen referandumda YSK'nin mühürsüz pusula ve zarfları geçerli saymasına ilişkin kararını Attalos Heykeli önünde protesto etti.
'#Hayır Daha Bitmedi, Hayır Kazandı YSK Çaldı' pankartı açan grup, basın açıklamasının ardından grup Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi'nde yürümek isteyen gruba polis engel oldu.
 
ESKİŞEHİR
 
Eskişehir’de tartışmalı geçen referandumu protesto etmek amacıyla Eskişehir Hayır Platformu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, cevaplanması gereken birçok soru cevap buluncaya kadar gayri resmi olarak açıklanan sonucun geçersiz görüneceği vurgulandı.
 
MUĞLA
 
Muğla'da Sınırsızlık Meydanı'nda buluşan yurttaşlar 'Hayır'ına sahip çıkıyor.
 
Bodrum Belediye Meydanı'nda saat 19.00'da toplanan vatandaşlar, tencere tava çalarak YSK'yı protesto etti. 
 
'Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor', 'Evet devletin hayır milletin', 'YSK darbesine hayır', 'Her yer hayır, her yer direniş' sloganları attı. Herhangi bir açıklama yapmayan grup, bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.
 
19 Nisan 017- Ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.