Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Wikileaks 2010 yılında ABD'nin dış temsilciliklerine ait 250 binden fazla gizli belge yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmişti.
Yayınlanan belgeler arasında ABD güvenlik güçlerinin Irak ve Afganistan savaşlarındaki icraatleri ile ilgili ayrıntılar da yer alıyordu.
 
ABD Adalet Bakanı: Assange'ı Tutuklamak Önceliğimizno
 
ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, başta Wikileaks'in kurucularından Julian Assange olmak üzere, devlet sırlarını ifşa edenlerin tutuklanmasının öncelikleri olduğunu açıkladı.
 
Deutsche Welle'nin haberine göre, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, devlet sırlarının ifşa edilmesiyle mücadelenin ve bu çerçevede Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın tutuklanmasının yeni ABD yönetimi için 'öncelik' olduğunu açıkladı.
 
Washington'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Jeff Sessions, "Tüm sızıntı noktalarına karşı çabalarımızı güçlendiriyoruz ve güçlendireceğiz" şeklinde konuştu.
 
Adalet Bakanı Sessions, gizlilik ihlallerinin daha önce eşi benzeri görülmemiş bir boyuta ulaştığı tespitinde bulundu. Sessions, deneyimli güvenlik uzmanlarının "sızıntı noktalarının sayısı karşısında şoka uğradığını" savundu. Sessions, bundan böyle benzer olaylar yaşandığında "insanları hapse atmaya gayret edeceklerini" sözlerine ekledi.
 
WİKİLEAKS ÇALIŞANLARINI TUTUKLAMA HEDEFİ
 
Washington Post'ta yayınlanan bir haberde, son haftalarda ABD federal savcılarının Wikileaks çalışanlarının "komplo, hükümet mülkü hırsızlığı ve ABD Casusluk Kanunu ihlalleri" ile suçlanmalarını öngören bir bildiri üzerinde çalıştıkları belirtildi. 
 
Bazı diğer medya kuruluşları da bununla örtüşen haberlere imza attı. ABD Adalet Bakanlığı ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.
 
Wikileaks kurucusu Julian Assange, 2012 yılından bu yana Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde yaşıyor. 45 yaşındaki Avustralyalı'nın Ekvador Büyükelçiliği'ni terk ettiği anda yargılanmak üzere İsveç'e iade edileceği ve İsveç tarafından idam cezasıyla cezalandırılabileceği ABD'ye gönderilmesinin de ihtimaller dahilinde olduğu düşünülüyor.
 
Tecavüzle suçlanmakta olan Assange ise, sürecin 'siyasi nedenler taşıdığını' ve atıfta bulunulan cinsel ilişki olayında 'karşılıklı rıza' söz konusu olduğunu savunuyor.wink
 
Wikileaks 2010 yılında ABD'nin dış temsilciliklerine ait 250 binden fazla gizli belge yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Yayınlanan belgeler arasında ABD güvenlik güçlerinin Irak ve Afganistan savaşlarındaki icraatleri ile ilgili ayrıntılar da yer alıyordu.
 
22 Nisan 017- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.