Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Paris ve Brüksel, Bağdat’a Öncelikli Hedeflerin isimlerinin yer aldığı bir Liste teslim etti.
Söz konusu hedefler, ya Irak Ordusu tarafından canlı olarak ele geçiriliyor, ölüme mahkum edilip infaz ediliyor ya da...

 

Wall Street Journal’e göre; Fransa ve Belçika, en az yedi aydan beri IŞİD’e katılan bazı yurttaşlarının öldürülmesini taşeronlarına havale etmiş durumda.

Paris ve Brüksel, Bağdat’a öncelikli hedeflerin isimlerinin yer aldığı bir liste teslim etti.
 
Söz konusu hedefler ya Irak Ordusu tarafından canlı olarak ele geçiriliyor ve bu durumda ölüme mahkum edilip infaz ediliyor ya da çatışmalar sırasında öldürülüyorlar.
 
Resmi olarak Fransa ve Belçika, diğer tüm Avrupa devletleri gibi ölüm cezasını uygulamıyor.
 
Fransız Özel Kuvvetleri Irak’ta, Irak askeri üniforması altında ve kamufle edilmiş araçlar kullanarak Paris ve Brüksel adına faaliyet yürütmektedirler.
 
Hastane ve Morglara giderek, etkisiz hale getirilen Fransız ve Belçika vatandaşlarının kadavralarından DNA numuneleri almakta ve bunları veri bankalarıyla karşılaştırmaktadırlar.
 
Bu yolla hedef listelerini güncelleme imkanı bulmaktadırlar.
 
(“France Directs Kills of French Fighters in ISIS”, Tamer El-Ghobashy, Maria Abi-Habib & Benoit Faucon, The Wall Street Journal, 30 Mayıs 2017.)
 
Çeviri: Osman Soysal
 
02 Haziran 017-voltaire.net

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.