Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

G20 protestosunda Hamburg'da polisle göstericiler arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Alman polisi evlere baskın yapacağını açıkladı...
Olay yerine gelen ağır silahlı özel kuvvet ekipleri de bölgeye girdi. 'Polis Görüntü Almayı Yasakladı'
(umarız 'soykırım' yapmazlar. d.d.com)
 
Alman polisi Hamburg'da evlere girecek
 
Almanya'da G20 Liderler Zirvesi'nin düzenlendiği Hamburg kentinde polis, göstericilere müdahale etmeye başladı. (sanki polis,  göstericilere 'yeni müdahale' ediyormuş gibi yazmış reziller. d.d.com)
 
Schanzenviertel semtinde toplanarak barikatları ateşe veren şiddet yanlısı ve aşırı sol gruplara karşı bir süre geri planda bekleyen polis ekipleri, daha sonra göstericilere toplumsal olaylara müdahale araçlarından (TOMA) tazyikli su ile sert müdahalede bulundu.
 
ÖZEL KUVVET BÖLGEYE GİRDİ
 
Yüzlerini kapatan göstericiler ise polise taş ve şişe fırlatarak karşılık verdi. Olay yerine gelen ağır silahlı özel kuvvet ekipleri de bölgeye girdi.
 
Alman polisi Hamburg'da evlere girecek
 
OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜ ALMAYIN UYARISI
 
Ayrıca Hamburg polisi, Twitter hesabından, medya kuruluşları ve bölgede bulunan kişilere olay yerinden görüntü almamaları ve paylaşmamaları yönünde uyarıda bulundu.
 
"POLİS BÖLGEDEKİ TÜM EVLERE GİRECEK"
 
Hamburg polis sözcüsü Timo Zill, özel televizyon kanalı Ntv'ye yaptığı açıklamada, polisin göstericilerin olduğu alana girdiğini söyledi.
 
197 POLİS YARALANDI
 
(Saldırıyı Polisin başlattığını, barışçıl yapılan protestoyu, provoke edip çatışma ortamı yarattığını.. Biber gazı sıktığını, Binlerce göstericinin darp edildiğini 'Ağır Yaralandığını' yazan bile yok. d.d.com)
 
Polis ekiplerinin bölgede her eve gireceğini belirten Zill, dünden bu yana devam eden gösterilerde 197 polisin yaralandığını ifade etti. Bölgede çok sayıda polis görev yapıyor.
 
Öte yandan, bölgedeki bazı mağazaların yağmalandığı görüldü.
 
08 Temmuz 017-ensonhaber.com
 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.