Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Hafta sonunda ellerinde meşale taşıyan ırkçı grup Ku Klux Klan (KKK) üyelerinin yürüyüş yaptığı Charlottesville kenti sokaklarında
Bu Kez, Irkçılık, Faşizm Karşıtı Binlerce Kişi ellerinde Mumlarla toplandı.
 
 
WASHINGTON
 
ABD‘nin Charlottesville kentinde binlerce kişi hafta sonunda yaşanan şiddet olaylarını protesto etmek için ellerinde mumlar taşıyarak bir araya geldi.
 
Hafta sonunda ellerinde meşale taşıyan ırkçı grup Ku Klux Klan (KKK) üyelerinin yürüyüş yaptığı Charlottesville kenti sokaklarında bu kez ırkçılık karşıtı binlerce kişi ellerinde mumlarla toplandı.
 
Grup, sloganlar atarak şarkılar söyledi.
 
“Bu sokaklarda faşistlerin izlerinin silinmesi gerekiyor”
 
Mike Ludgwick (47) adındaki gösterici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “sokakları geri almak için” toplandıklarını belirtti.
 
Hafta sonunda aynı sokaklarda KKK üyelerinin toplandığını hatırlatan Ludgwick;
 
“Bu sokaklarda Faşistlerin izlerinin Silinmesi Gerekiyor. Biz de onların Meşale taşıdığı sokaklara ellerimizde Mumlarla çıkarak onların izlerini silmek istiyoruz.” dedi.
 
Sarah Whitson (26) ise hafta sonundaki olayların benzerlerinin bu kentin tarihinde de yaşandığına vurgu yaptı.
 
Whitson; “Bu şehrin geçmişinde ırk savaşları yaşanmış ve bunu tarih kitaplarında okuyunca sanki hiçbir zaman bu tekrar olmayacakmış gibi düşünürdük ama hafta sonunda yaşanan olayları görünce toplumda böyle bir potansiyelin her an harekete geçebileceğini gördük ve sokaklara sahip çıkmamız gerektiğini anladık.” diye konuştu.
 
Kaynak, 17 Agust 017- ajanslar-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.