Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Avrupa’da yaşayan Kürdlerin Almanya’nın Köln kentinde organize ettiği Kürdistan Bağımsızlık Festivali’ne On Binlerce insanın Katıldığı öğrenildi.

 

 

Avrupa’da yaşayan Kürt aydın, siyasetçi ve sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği Kürdistan Bağımsızlık Festivali başladı.
 
Almanya’nın Köln kentine başlayan festivale, Kürdistan Bölgesi Avrupa Parlamentosu Dîlawer Ajgeyî, Peşmerge Komutanı Arif Yasîn, PDK Temsilcisi Fevzî Esad Dilşad Barzani, yazar İsmail Beşikçi’nin yanı sıra Kürdistan’ın 4 parçasından onlarca siyasetçi ve aydının festivalde hazır bulunduğu kaydedildi.
 
Bağımsız festivalini izleyen muhabirimiz Armanc Egîd Nêrweyî, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin festivale mesaj gönderdiğini aktardı. Mesajın Kürt Alman Dostluğu Derneği Temsilcisi Salar Kerkukî tarafından okunduğu kaydedildi.
 
Barzani’nin katılımcılara mesajı şöyle:
 
"Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Milletimiz hassas bir süreçten geçiyor. Milletimizin kaderini tayin etmek için 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu kararı aldık. Referandum kararı Kürdistan halkının kararıdır. Kürdistan’daki tüm dini ve etnik bileşenlerin verdiği bir karardır. Bu karar Kürt ulusal mücadelesinde büyük bir başarı sağlayacaktır. Referandum, daha büyük bir amaç olan bağımsızlığa ulaşmak için bir araçtır. Bu da sadece Kürt halkı için değil, Kürdistan’da yaşayan tüm etnik ve mezhepler içindir. Esarete son vermek ve özgürlüğe kavuşmak için bağımsızlığa oy verelim. Şehitlerimizin kanı uğruna, barış, kalkınma, mutluluk ve gelecek nesillere bağımsız bir ülke bırakmak için referanduma destek vermenizi bekliyorum." 
 
27 Ağustos 017- kurdistanpost-basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.