Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şu ana kadar depremden dolayı, Doğu Kürdistan’da 530 , Güney Kürdistan’da 10 insanımız yaşamını yitirdi. D. Kürdistan’da 7500’den fazla... insanımız  yaralandı.... (boş konuşma huyunuzdur alıştık, size zahmet olacak ama, Avrupa da 'depremzadelere'e yardım için 'Merkezi bir Konto Numarası' açın bari. d.d.com)
 
 
 
Azadi Hareketi, PAK, PDK-Bakur, PSK yayınladıkları ortak bildiri ile Depremzedeler için duyarlılık çağrısı yaptılar....
 
Çok sayıda insanımızın yaşamını yitirdiği Deprem felaketi sonrasında Kürdistani partiler ortk bir bildiri yayınlayarak halkı yardım için seferber olmaya davet etti. Bildiri de şu ifadelere yer veriliyor; 
 
Doğu (İran Kürdistanı) ve Güney Kürdistan’ın (Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi) önemli bir kesimi 12 Kasım 2017 gecesi  şiddetli bir deprem ile sarsıldı.
 
Deprem en çok Doğu Kürdistan’ın Kirmanşan ve Güney Kürdistan’ın Derbendixan ve Halepçe şehirlerinde can ve mal kaybına yol açtı.
 
Şu ana kadar depremden dolayı, Doğu Kürdistan’da 530 , Güney Kürdistan’da 10 insanımız yaşamını yitirdi.  Doğu Kürdistan’da 7500’den fazla, Güney Kürdistan’da da 500’den fazla insanımız  yaralandı. 
 
Depremden hemen sonra, gerek bizler  Kürdistani siyasi parti ve hareketler olarak; gerekse çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım ulaştırmak için bir çok girişimde bulunduk.
 
Ama Türkiye Devleti'nin bir çok yasal ve fiili engeline maruz kaldığından yardım kampanyası girişimleri organize edilememektedir. 
 
Aynı şekilde İran Devleti kendisi dışında hiç kimsenin deprem bölgesine doğrudan yardım ulaştırmasına izin vermiyor. Aynı zamanda kendisinin yardımlarıda henüz istenilen düzeyde değil, hatta bilerek yavaş haraket ettiği söyleniliyor.
 
Yerel kaynaklar ve Doğu Kürdistanlı Partiler İran’ın düşmanca tavrından ötürü dünya kamuoyunu uyarıyor.
 
Kirmanşan halkı da bugün haber ajanslarına yansıdığı gibi yardımların yetersizliğinden ve yavaş yapılmasından bahsediyor.
 
Türkiye ve İran Devletleri’ni, deprem bölgelerine yardım ulaştırılması önündeki her türlü yasal ve fiili engelleri kaldırmaya çağırıyoruz.
 
BM, AB ve uluslararası tüm kurumları Kirmanşan) ve Derbendihan'daki deprem mağduru  kardeşlerimize en kısa zamanda gerekli tüm yardımları ulaştırmaya ve özellişkle İran Devleti’nin yardımlara engel olmaması için girişimleri yoğunlaştırmaya çağırıyoruz. 
 
Kürdistan’ın dört parçasında, Avrupa’da ve diğer ülkelerde yaşayan tüm Kürt ve Kürdistanlıları,  Kürdistan Bölgesel Yönetimin’deki resmi ve sivil kuruluşlar ile, Avrupa’daki resmi ve sivil kuruluşlar aracılığıyla deprem mağduru kardeşlerimize yardımları ulaştırmaya çağırıyoruz.
 
Her parti ve sivil kuruluşu da, fiili olarak, maddi destek ve gerekli diğer yardımları ulaştırmak için gerekli her türlü girişimlerde bulunmaya çağırıyoruz. Deprem mağduru kardeşlerimize yardımları ulaştırabilmek için herkesi seferber olmaya çağırıyoruz.
 
Azadi Hareketi, PAK, PDK-Bakur, PSK  
 
17 Kasım 017- Kürt ajansları

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.