Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

FBI adli tıp uzmanı Stephen Flatley, iPhone’nin  şifreleme sisteminin eskiden iki günde çözülebildiğini, şimdilerde ise bu sürecin yaklaşık iki ay alabildiğini söyledi.

 

 

-REUTERS/ Aly Song- ABD-
 
Federal Soruşturma Bürosu (FBI) çalışanlarından biri, Apple şirketini iPhone için çok karmaşık şifreleme sistemini kullandığı için eleştirerek programcıları için ‘ahmaklar’ ve ‘kötülük dehaları’ nitelendirmesinde bulundu.
 
Motherboard’un haberine göre, New York’taki Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı’nda konuşan FBI adli tıp uzmanıdevil Stephen Flatley, Apple cihazları güvenlik sisteminin FBI’nın işini zorlaştırmasından dolayı sitem etti.
 
iPhone’u hackleme hızının büyük ölçüde yavaşladığını dile getiren Flatley, eskiden şifreleme sisteminin iki günde çözülebildiğini, şimdilerde ise bu sürecin yaklaşık iki ay alabildiğini söyledi. 
 
Uzmanın verdiği bilgiye göre, parola bulma hızı da yavaşladı. Eskiden saniyede 45 parola denemesi yapılabilirken şimdi ise 18 saniyede 1 parola denenebiliyor. Bu da, dakika başına düşen girişim sayısını düşürerek bir seferde olası bir şifrenin birçok farklı kombinasyonunun girilmesini ve hacklenebilmesini önlüyor. Tüm bunların FBI’nın işini zorlaştırdığını kaydeden Flatley, "Apple, kötülük dehası rolünde gayet iyi" dedi.
 
TERÖR SALDIRGANININwink TELEFONUNUN ŞİFRESİNİ HACKLEYEN İSRAİLLİ ŞİRKETE ÖVGÜdevil
 
Güvenlik güçlerine şifreleme sistemini hackleme araçları sunan  İsrail şirketi Cellebrite’ye övgüler yağdıran FBI çalışanı, 'Apple’ın güvenlik sistemine karşı mücadele edebilen' tek şirket olduğunu ifade etti.
 
Aralık 2015'te ABD'nin San Bernardino kentinde terör saldırısı düzenleyen Seyid Rıdvan Faruk’a ait iPhone'un şifresiniblush, dünyadaki bütün iPhone'ların güvenliğini tehlikeye atmamak amacıyla paylaşmak istemeyen Apple ile FBI arasında gerginlik yaşanmıştı. 
 
(bu çarpıtmalar, farklı yerleri göstermeler, dolaylı anlatımlar, namussuzluğun 'inceltilmiş' hali. Yani, bütün insanları dinleyip fişlemiyorlarmış gibi döktürmüş. Kaldı ki, adı geçen 'terör elamanlarının' patronu bizzat kendileri. d.d.com)
 
Şifrenin kırılması için Apple'a karşı başlattığı hukuk savaşından sonuç alamayınca telefonun şifresini başka bir yol ile kırdığını açıklayan FBI'ın şifreyi kırabilmek için 900 bin dolar harcadığı, bu konuda da İsrailli şirket Cellebrite'den yardım aldığı ortaya çıkmıştı.
 
13 ocak 018-bbc-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.