Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Almanya'da Savcılar, ülkenin önde gelen araştırma kurumu Max Planck Enstitüsü'nde çalışan 3 bilim insanının Maymun beyninde yaptıkları deneyler nedeniyle hayvanlara eziyet etmekten ceza almalarını istedi.

 

 

 © AP Photo/ Ramon Espinosa-BİLİM
 
Maymun deneyleri skandalı sonrası Volkswagen'de ilk görevden alma
 
Almanya'nın Tübingen kentindeki soruşturmacılar, yaşları 49 ila 67 arasında değişen 3 bilim insanının,  '3 maymun üzerinde deneylerini gerekenden geç sürede sonlandırdıklarını ve bu sayede hayvanların acı çekmesine yol açtıkları'nı söyledi.
 
BİLİM İNSANLARI DENEYİ 'ACISIZ ŞEKİLDE'
SONLANDIRMADA GECİKMEKLE SUÇLANIYOR
 
Max Planck Enstitüsü'ne bağlı Biyolojik Sibernetik bölümünde yapılan deneyler 'hayvanların acı çektiğinin ortaya çıkması halinde acısız şekilde öldürülmeleri' şartıyla yetkililerin iznini almıştı.
 
Ancak soruşturmacılar;
"Deneyin sonlandırılması konusunda konulan şarta rağmen sanıklar hayvanların acısız çekilde öldürülmelerinde geciktiler ve dolayısıyla onların sağlık durumlarına ciddi ve kalıcı hasarlar verdiler" sadifadelerini kullandı.
 
Almanya yasalarına göre suçun ciddiyetine bağlı olarak hayvanlara eziyet eden kişiler 3 yıla kadar hapis cezası alabiliyor.
 
20 Şubat 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.