Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Almanya'da Schleswig-Holstein eyalet mahkemesi, İspanya'ya iade duruşmaları sırasında Puigdemont'un 75 bin euro kefaletle serbest kalmasına hükmetti.
 
 
© REUTERS/ Francois Lenoir-AVRUPA-
 
İspanya Yüksek Mahkemesi'nin Avrupa çapında tutuklama kararı çıkarmasının ardından Almanya'da gözaltına alınan Katalan ayrılıkçı lider Carles Puigdemont'u eyalet mahkemesi şartlı tahliye etti.yes
 
(Berlin'de Alman meclisi önünde Puigdemont'un bırakılması için Katalan gösterisi)
 
Almanya'da Schleswig-Holstein eyalet mahkemesi, İspanya'ya iade duruşmaları sırasında Puigdemont'un 75 bin avro kefaletle serbest kalmasına hükmetti.
Başsavcılığın 'tutuklanıp İspanya'ya iade edilmeli' talebine rağmen Schleswig-Holstein eyalet mahkemesi farklı bir ton tutturdu.
 
'VATANA İHANETLE İLGİLİ SUÇLAMALAR
İSPANYA'YA İADE İÇİN TEMEL OLUŞTURMUYOR'
 
Danimarka'dan Almanya'ya geçerken Schleswig-Holstein eyaletinde gözaltına alınan Carles Puigdemont, Neumünster'de hapishaneye konuldu.
 
İspanya Yüksek Mahkemesi'nin iade talepleriyle ilgili baş gerekçesini de reddeden eyalet mahkemesi, sadece Puigdemont hakkındaki (bağımsızlık referandumu düzenlemekle bağlantılı) yolsuzluk suçlamalarının İspanya'ya iade için temel teşkil etme potansiyeli olduğunu söyledi.
 
Yani Schleswig-Holstein mahkemesi, İspanya Yüksek Mahkemesi'nin 'vatana ihanet' anlamına gelen 'devlete itaatsizlik' ve 'ayaklanma' suçlamalarını reddetti. Zira Alman yasalarına göre 'vatana ihanet' suçlaması için şiddete başvurulması gerekiyor.
 
'İSPANYA'DA ZULMEDİLMESİ RİSKİ YOK'
 
Eyalet mahkemesi, diğer yandan, Katalan liderin İspanya'da zulme uğrama riski bulunduğuna inanmak için bir neden bulunmadığı değerlendirmesini yaptıyes
 
Katalonya'da bağımsızlık referandumu düzenleyip mecliste tek taraflı bağımsızlık ilan eden eski özerk yönetim başkanı Puigdemont, İspanya'ya girmesi halinde tutuklanacak ve 30 yıl hapis istenilen bir dizi suçlamadan yargılanacak.
 
04 Nisan 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.