Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dönemin Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier 2008 yılında, hükümetin CIA'in Zammar'ı Kaçırmasına itiraz Etmediği eleştirilerini geri çevirmişti. (Sahi, 'Ebubekir Bağdadi' ne Oldu? Artık Mezarından 'IŞID'a 'talimatlar' Yollamıyor-Mu? d.d.com)
 
 
 
Kürt Milislerden '11 Eylül bağlantılı Cihatçı elimizde' iddiasıblush
 
Suriye'deki Kürt milisler, ABD'deki 11 Eylül saldırılarıyla bağlantılı Alman vatandaşı bir cihatçı yakaladıklarını iddia etti. 2014’te Suriye’de cezaevinden çıkan Alman vatandaşının IŞİD’e katıldığı belirtiliyor.devil
 
(foto, kullanım süresi bittikten sonra CIA tarafından öldürülen Bağdadi. Kemikleri bile çoktan çürüdü. Tanrı ve CIA, 'taksitlerini' ödesin)
 
Suriye’deki Kürt birlikleri, Alman vatandaşı Suriyeli cihatçı Mohammed Haydar Zammar’ın ellerinde olduğunu iddia etti.devil 
 
Kürt milislerinden bir komutansad AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, Zammar’ın yakalandığını ve ifadesini almak üzere tutulduğunu belirtirken, konuya ilişkin daha fazla ayrıntı vermedi. Alman Dışişleri Bakanılığı ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon konuyla ilgili açıklama yapmadı.
 
Hamburg’da yaşayan Zammar'ın 11 Eylül 2001 yılında ABD’deki saldırılarla bağlantılı Hamburglu cihatçı grubu ile irtibat halinde olduğu iddia edilmişti. Saldırılardan kısa süre sonra Fas'a geçen Zammar orada ABD dış istihbaratı CIA tarafından yakalanarak Suriye yönetimine teslim edildi.
 
11 Eylül saldırıları sonrasında ABD, yurt dışında olası terör şüphelilerini yakaladığı ve ifadelerini aldığı bir program başlatmıştı.devil
 
Alman vatandaşı cihatçı Suriye yönetimine teslim edildikten sonra yargılandı ve 2007 yılında Müslüman Kardeşler üyesi olduğu gerekçesiyle 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Ancak dört yıl sonra iç savaşın başlamasıyla birçok cihatçı cezaevinden kaçarak ya da serbest bırakılmaları sonrasında cihatçı gruplara katıldı.
 
Zamman’ın da IŞİD’e katıldığı belirtiliyor. Suriyeli Kürt komutan, Zammar’ın aktif olarak savaşıp savaşmadığına yönelik bilgi vermedi.
 
Alman makamlarının bildiği bir isimdevil
 
(İsim tanıdık olabilir de, cisim -CIA- başkası. Zaten 'kurbanlar' öncden tespit ediliyor bu işlerde; 'toplum, bu oyunlara da yabancı değil artık'..-.d.d.com)
 
Zammar, 11 Eylül saldırıları sonrasında Usame Bin Ladin ve El Kaide’ye yönelik bağlantıları nedeniyle Alman istihbaratının gözetimi altındaydı. 
 
Alman vatandaşı Suriyelinin durumu Federal Meclis Araştırma Komisyonu gündemine alınmış ve Alman makamlarının “bir Alman vatandaşını keyfi işkenceye karşı koruyamadığına” yönelik tartışma başlatmıştı.
 
Dönemin Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier 2008 yılında, hükümetin CIA’in Zammar’ı kaçırmasına itiraz etmediği eleştirilerini geri çevirmişti.
(seçilen Kurban, sadece bu paramiliter besleme değildi... .-d.d.com) 
 
11 Eylül saldırıları sonrasında Federal Savcılık "terör örgütüne destek vermek" suçlamasıyla Zammar hakkında soruşturma başlatmıştı.
 
AFP,DW/GA,BÖ
 
© 19 Nisan 018-Deutsche Welle Türkçe

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.