Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

BBC'nin haberine göre örgütün yayımladığı raporda; Fransa'nın, çocuk yaştaki Eritreli bir kadını, 40 günlük bebeğiyle otoyoldan, İtalya'nın Ventimiglia sınır kasabasına yürümeye zorladığı öne sürüldü...

 

 

 
© REUTERS / Bernadett Szabo-AVRUPA
 
İngiltere merkezli yardım örgütü Oxfam, Fransız sınır polisinin gözaltına aldığı göçmen çocukları, ayakkabılarını parçalayıp İtalya'ya yaya olarak gönderdiğini iddia etti.
 
BBC'nin haberine göre örgütün bugün yayımladığı raporda, Fransa'nın çocuk yaştaki Eritreli bir kadını 40 günlük bebeğiyle otoyoldan, İtalya'nın Ventimiglia sınır kasabasına yürümeye zorladığı öne sürüldü.
 
Bu tür uygulamaların "yasa dışı" olduğuna dikkat çeken Oxfam, raporda Fransız polisinin bazı göçmenleri aç ve susuz olarak ve cep telefonlarındaki sim kartlarını alarak sınır dışı ettiğini kaydetti.
 
Örgüt 2 ay önce de, Fransız polisinin sınır dışı edilebilmeleri için belgelerde refakatsız göçmen çocuklarının doğum tarihlerinin değiştirdiğini öne sürmüştü.
 
'ÇOCUKLAR İTİLİP KAKILIYOR'
 
Raporu kaleme alan Oxfam görevlisi Giulia Capitani;
 
"Çocuklara şiddet uygulandığına dair kanıtımız yok. Ancak birçok çocuk anlamadıkları bir dilde aşağılanıyor, itilip kakılıyor. Polisin göçmenleri yıldırma yöntemlerinden biri de 'bir daha gelmeye kalkmayın' demek için ayakkabılarının tabanlarını kesmek" dedi.
 
Fransa- İtalya krizi bir telefonla çözüldü, Macron 'İncitmek istemedim' dedi.
 
İtalyan yardım kuruluşu Intersos'tan Daniela Zitarosa da "Bazı çocukların cep telefonlarına, sim kartlarına el konuluyor. Bu çocuklar ailelerini bile arayamıyor" diye konuştu.
 
'MACRON İTALYA'YI ELEŞTİRMİŞTİ'cool
 
İtalya bu hafta iki yüzlü davranmakla suçladığı Fransa'nın mülteci krizinde sorumluluğu paylaşmaya yanaşmadığını öne sürmüştü.
 
Fransa Cumhurbaşkaı Emmanuel Macron da 629 göçmen taşıyan bir gemiyi limanlarına yanaştırmayan İtalya'yı eleştirmişti.
 
Gemiye izin vermeyen İtalya'nın göçmen karşıtı yeni İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Ocak ve Mayıs ayları arasında Fransa'nın 10 bin 524 göçmeni sınırdan geri çevirdiğini açıklamıştı.
 
15 Haziran 2018- sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.