Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Gösterilere en az 100 bin kişinin katıldığı belirtiliyor. Gösteriyi düzenleyenler, katılımcı rakamının 250 bin olduğunu söylüyor...Gösteriler başlarken İngiltere parlamentosu önünde 'Bebek Trump' balonu uçuruldu. (sağdaki foto, kadınlar, 'Fuck Trump' pankartı açmış)

 

 

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere gezisi kapsamında Başbakanı Theresa May ile görüşmesini tamamlarken, başkent Londra'da ziyarete karşı düzenlenen gösterilere yüz binlerce kişi katıldı.
 
Gösterilere en az 100 bin kişinin katıldığı belirtiliyor. Gösteriyi düzenleyenler, katılımcı rakamının 250 bin olduğunu söylüyor.
 
Sabahın erken saatlerinde kentin birkaç merkezinde aynı anda başlayan protestolara katılanlar ilerleyen saatlerde Trafalgar Meydanı'nda düzenlenen mitingde biraraya geldi.
 
Ellerinde Trump'ın farklı politikalarını protesto eden pankartlar taşıyan kalabalık davullar çaldı ve sloganlar attı.
 
(Londra dışında da Newcastle, Birmingham ve Manchester'da da gösteriler düzenlendi)
 
ABD Başkanı Trump'ın hafta sonu golf oynamaya gideceği İskoçya'da da hafta sonu gösteriler yapılacağı açıklandı.
Parlamento Meydanı'nda toplanan kalabalık, gösterileri 'Bebek Trump' balonunu uçurarak başlattı.
 
Birçok farklı kadın hareketi, kurumu ve grubundan kadınlar da Trump'a karşı ayrı bir kadın protestosu örgütledi.
 
BBC binası önünden başlayan bu protesto gösterisine katılan kadınlar da önce Parlamento'ya sonra Trafalgar Meydanı'na yürüdü.
 
Bazı kadınlar da, kadınların köleleştirildiği bir distopyayı anlatan Margaret Atwood'un Damızlık Kızın Öyküsü romanındaki karakterleri canlandırarak yürüyüşe katıldı
 
Sabah 9.30 sularında "bebek bakıcıları" adlı grup tarafından tezahüratlar arasında uçurulan 6 metre boyunda, elinde cep telefonu tutan 'Bebek Trump' balonu, göstericiler tarafından toplanan 29 bin sterlin bağışla yaptırılmıştı.
Göstericiler balonu uçurmak için Londra belediye başkanı Sadiq Khan'dan izin almıştı.
 
İngiltere'ye iki günlük ziyaretine Perşembe akşamı başlayan Donald Trump,
 
bugünkü temaslar öncesinde görüşmelerin şimdiden çok verimli geçtiğini, ticaret, savunma ve terörle mücadele dahil bir çok konuyu ele aldıklarını söyledi ve iki ülke arasındaki ilişkiler hakkında "İlişkiler çok çok güçlü. Çok iyi ilişkilerimiz var" diye konuştu.
 
(Farklı gruplar ve hareketlerden kadınlar 'Fuck Trump' pankartı ile gösteriye başladı)
 
Liderler Perşembe gecesi göstericilerin ulaşamayacağı bir yerde, Londra dışındaki Bleinham Sarayı'nda Başkan ve eşi onuruna düzenlenen şaşaalı baloda biraraya gelmişler ve akşam yemeği süresince konuşmuşlardı.
 
İki lider Cuma günü de Londra dışındaki bir başbakanlık konutunda öğle yemeği sırasında görüşmelerini sürdürdü ve sonrasında bir ortak basın toplantısı düzenledi.
 
Donald Trump ve eşi Melania daha sonra ise Windsor Sarayı'nda Kraliçe 2. Elizabeth'le görüştü.
 
13 Temmuz 2018- bbc-london press

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.