Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Hakkari’de önce çatışmada yaşamını yitirdiği belirtilen sözleşmeli er Mahmut Özçakır’ın daha sonra intihar ettiği  söylendi... Bir diğer intihar iddiası da 18 Ekim’de Ankara’dan gelmişti. 

 

 

Önce “Hakkari’de çatışmada şehit düştü” başlığıyla yaşamını yitirdiği servis edilen sözleşmeli er olarak askerlik yapan Urfalı Mahmut Özçakır’ın, intihar ettiği açıklandı.
 
Özçakır’ın cenazesi otopsi için Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Cenazenin otopsi işleminden sonra ailesinin yaşadığı Adana Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde düzenlenecek törenle defnedileceği belirtildi.
 
40 günde şüpheli dört asker ölümü
 
Son bir ay içinde Urfalı dört asker şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.
 
11 Eylül’de Bayburt’ta askerlik yapan Ekrem Baran Özaydın’ın terhisine 80 gün kala intihar ettiği iddia edilmişti.
 
14 Ekim’de ise Antep’in Islahiye ilçesi Fevzi Paşa Jandarma Karakolu’nda 6 aylık askerken Ömer Faruk Demirkol’un intihar ettiği öne sürülmüştü.
 
Demirkol’un annesi Fatma Demirkol, Mezopotamya Ajansı’na verdiği demeçte “Ona baskı uygulayıp sonra intihar ettiğini söylediler. Oğlumun öldürüldüğünü düşünüyorum. TSK çatısı altında oğlum öldürüldü. Ona kurşun sıktılar” demişti.
 
Bir diğer intihar iddiası da 18 Ekim’de Ankara’dan gelmişti.
 
Ankara’nın merkez Altındağ ilçesi Ulus semtindeki Mehmetcik Gazinosu’nda görev yapan Mehmet Boztepe’nin intihar ettiği iddia edilmişti.
 
25-26 Ekim 2018-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.