Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Oturma eylemine 12 yaşındayken kaçırılan kızı Özlem için Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelen Vahide Çiftçi (36) kızının en büyük hayalinin doktor olmak olduğunu söyledi. ('David Galula' köpeğinin Taktikleri bu Kahpe ve kanlı oyunlar; darısı, katil sürüsü ABD ile, 'TC'nin başına! d.d.com)

 

 HDP önündeki Eylemde 133'üncü Gün

 
Diyarbekir'de,  PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 66 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 133'üncü günde de sürdürdü...
 
Oturma eylemine 12 yaşındayken kaçırılan kızı Özlem için Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelen Vahide Çiftçi (36) kızının en büyük hayalinin doktor olmak olduğunu söyledi.
 
Hacire Akar, 21 Ağustos'ta kaybolan oğlu Mehmet'in HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra partinin Diyarbekir il binası önünde oturma eylemi başlattı.
 
Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. 
 
(Foto, 'özel harekat dairesi Başkan yardımcısı' İbrahim Şahin; bu itirafları 'Ergenekon Mahkemelerin'de söyledi...
 
Okur hatırlayacaktır, MİT'in beslemesi Apo, 'Ergenekon Mahkemelerine Karışmayın' demişti, çünkü bu Mahkemeler de PKK'nın MİT tarafından kurulduğu, gizlenilemeyecek şekilde 'Belgelerle, Görgü tanıklarıyla Birlikte' ortaya çıkmıştı...
 
ama aradan yıllar geçtiği halde ibret ve tereddütle Görüyoruz ki, 'meğersem Bu mahkemelerin Tutanaklarını, bizden başka Okuyan, veya sanki bu Mahkemelere bizzat katılıp izleyen -görsel ve yazılı basın-  kimse YOKMUŞ gibi hepsi, Kahpe bir Suskunluk içinde hala... d.d.com)
 
Hacire Akar'ın HDP il binası önünde başlattığı eylemle çocuğuna kavuşması, çocukları 
PKK tarafından kaçırılan aileler için umut oldu.
 
Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'den itibaren HDP binası önünde oturma eylemine başladı.
 
4 AİLE, EVLADINA KAVUŞTU
 
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 15 Eylül 2017'de, 12 yayındayken kaçırılan kızı Özlem için 27 Kasım'dan bu yana HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemini sürdüren Vahide Çiftçi; 
 
"Kızımı 15 Eylül 2017'de akşam teyzesinin evine giderken PKK mensupları tarafından kaçırıldı. Kızımı zorla götürdüler. Özlem'imi 12 yaşında kaçırdılar.
 
3 yıldır hiçbir haber almadım. Kızım ortaokula gidiyordu. Kaçırılmasaydı bugün liseye gidecekti. Kızımın hayalleri vardı. Doktor olmak istiyordu. Kızımı almadan buradan gitmeyeceğim. Burada onu bekleyeceğim. Kızım sen de neredeysen kaç gel" dedi.
 
13 ocak 2020-ajanslar
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.