Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Ethem Sarısülük'ün de anıldığı buluşmada, "Çayyolu uyuma, memlekete sahip çık!", "Faşizme karşı omuz omuza!" sloganları atıldı. Keçiören'de de halk "Ethem Sarısülük ölümsüzdür" dövizleri taşındı.

Gezi Parkı'ndaki tartışma ve karar alma süreci ilerlerken, Türkiye'nin diğer illerindeki eylemler ve polis saldırıları sürüyor. Ankara'dan bu gece de polis müdahalesi haberi geldi.

Güncelleme: 03:00

 Ankara'da Başbakan'ın düzenleyeceği mitingten önce estirilen polis terörü medyada neredeyse hiç yer bulmayınca Twitter'dan başlatılan "#WorldMediaGoToAnkara" (Dünya Medyası Ankara'ya) kampanyası büyük destek gördü ve dünyada en fazla paylaşılanlar listesine girdi.
 
Güncelleme: 01:50

 Gözaltı sayısının 30'a yaklaştığı belirtiliyor. Kanal D Ankara muhabiri Özgen Bingöl, Twitter hesabından gözaltına alınanların sayısının 28 olduğunu söyledi. Gözaltına alınanlar insanlık dışı koşullarda karakola taşınıyor. Bir iddiaya göre gözaltına alınanlardan bazıları polis aracının bagajına bindirilmeye çalışıldı. Elinde limon olduğu için polis tarafından bekletilen vatandaşlar var.

Güncelleme: 01:30

 Ankara'da polis gözaltı terörüne başladı. Kennedy Caddesi'nde ara sokaklardan ve bazı kafelerden 10'u aşkın kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.
 
Üçüncü haftasına giren direniş eylemlerinde gözler İstanbul Gezi Parkı'nda alınacak karardayken, Türkiye'nin çeşitli illerindeki eylemler ve polisin eylemlere yönelik saldırıları da sürüyor. Ankara'da bu gece de polis müdahalesi haberi geldi.
 Kennedy Caddesi'nde 23.00 sularında polisle karşı karşıya gelen yüzlerce kişiye polis saldırdı. İlk saldırıdan sonra ara sokaklara dağılan vatandaşlar sloganlarla eyleme devam etti.

 Tunus Caddesi ve Bestekâr Sokak'ta yer yer devam eden çatışmaların gecenin ilerleyen saatlerinde de sürmesi bekleniyor.
 
Ankara Çayyolu'nda da saat 21.00'da toplanan binden fazla kişi hükümeti protesto etti. Yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün de anıldığı buluşmada, "Çayyolu uyuma, memlekete sahip çık!", "Faşizme karşı omuz omuza!" sloganları atıldı. Keçiören'de de halk "Ethem Sarısülük ölümsüzdür" dövizleri taşıyarak Adli Tıp'a yürüdü.

15 Haziran 013- sol haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.