Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Neden kimse bu adama, sen hoca mısın, antropolog musun, mimar mısın, filozof musun, ürolog musun, seks doktoru musun nesin ulan sen demiyor?
  

    RedHack'tan Halka Çok Anlamlı Mesaj

Heyetin kararı halkın kararı değildir. Biz bir şey kabul etmedik, katledilen yoldaşlarımız böylesi bir karar ve görüşme ve uzlaşma için ölmediler. Direnişin bittiğini söyleyecek olan medyaya ve kişilere karşın, Gezi Parkı'ndan aktarıyoruz:

Direnişimiz devam etmektedir! Herkesi dayanışmaya bekliyoruz!

Heyetin kararı halkın kararı değildir. Biz bir şey kabul etmedik, katledilen yoldaşlarımız böylesi bir karar ve görüşme ve uzlaşma için ölmediler. Direnişin bittiğini söyleyecek olan medyaya ve kişilere karşın, Gezi Parkı'ndan aktarıyoruz: Direnişimiz devam etmektedir! Herkesi dayanışmaya bekliyoruz!

 Anlamadığımız bazı şeyler var.
 
 Neden kimse kameranın karşısına geçerek, "Hayatımıza müdahale etmenden bıktık" diyemiyor? Neden kimse "ne yememiz gerektiğinden, neyi içmemiz gerektiğine,
 içeceğimizi saat kaça kadar içeceğimize karışmandan, kaç çocuk yapacağımızdan, çocukları kaç yaşına kadar kucağa alıp alamayacağımıza,

nerede yaşamamız gerektiğinden, hangi parkta oturacağımıza, hangi gazeteyi okuyup, hangi TV kanalını seyredip, kimlere saygı duymamız gerektiğine kadar burnunu sokmandan,

neyin sanat, neyin ucube, neyin müzik, neyin gürültü olduğuna karar vermenden, kimin terörist, kimin vatansever olduğunu fişlemenden, kimin Müslüman, kimin kâfir, kimin çapulcu, kimin soyguncu olduğunu ilan etmenden, hayatımıza, anamıza, babamıza, aslımıza burun sokmandan,

kitlelerin geriliğine hitap ederek aldığın oylarla, toplumun sana oy vermeyen kesimlerin haklarına tecavüz etmenden, burjuva demokrasisinin "oy ve seçim" sistemlerini, senden olmayanlara tecavüz etmek için anahtar olarak görmenden,

Mısır'a Libya'ya, Suriye'ye ders verirken, "halkı ezen hiç bir sistem ayakta duramaz" derken, kendi halkını ezmenden, kendi halkına "kemer sıkın" derken,

dünyanın en zengin insanları arasına girmenden, insanları prompter cihazıyla hipnotize etmenden, kimse neden "neyin ağaç, neyin fidan olduğuna bile karar vererek" bizleri salak zannetmenden bıktık demiyor?

Neden kimse bu adama, sen hoca mısın, antropolog musun, mimar mısın, filozof musun, ürolog musun, seks doktoru musun nesin ulan sen demiyor?

Olay sadece bir ağaç meselesi değil, ağaç ile birlikte bizim iktidar tarafından söndürülen umutlarımızın da yeşermesidir. Direnişe son gün gelip Başbakan’la görüşüp "hadi eve dönüyoruz" diyenler zaten evlerinden çıkmamıştı ki?

Direnen kimse, karar verecekte o'dur! Bu nedenle olayın gerçekliğinden kaçanlar, popülist sanatçılar, eliti, yarı aydınlanmış küçük burjuva liberaller, bizim sorunumuzu çözemez!"

14 Haziran 013- aykiridogrular.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.