Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dün Kabil'in merkezindeki cumhurbaşkanlığı sarayı ve CIA merkezine düzenlenen saldırıda, dört Taliban militanı ve üç güvenlik görevlisi ölmüştü.

ABD Başkanı Barack Obama ve Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, dün başkent Kabil'in merkezine düzenlenen saldırıya karşın, Taliban'la görüşme sürecine verdikleri desteği tekrarladılar.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Obama ve Karzai'nin video konferans görüşmelerinde şiddete son vermenin en garanti yolunun barış süreci olduğu konusunda uzlaştığı kaydedildi.

Liderler ayrıca Taliban'ın Katar'ın başkenti Doha'da açtığı ofise desteklerini tekrarladı.

Dün Kabil'in merkezindeki cumhurbaşkanlığı sarayı ve CIA merkezine düzenlenen saldırıda, dört Taliban militanı ve üç güvenlik görevlisi ölmüştü.

Saldırı sırasında Karzai de cumhurbaşkanlığı sarayındaydı. Ancak saldırganların asıl hedefinin CIA merkezinin bulunduğu Ariana Oteli olduğu belirtiliyor.

Saldırı, Taliban temsilcilerinin Doha'da barış sürecini başlatmak için bir ofis açmalarından birkaç gün sonra yaşandı.

Karzai saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, Taliban'ın bir yandan Katar'da barış için ofis açıp, bir yandan da Afganistan'da insanları öldürmeye devam edemeyeceğini söylemişti.

Obama ve Karzai'nin görüşmelerinde güvenlik sorumluluğunun Afgan güçlerine devredilmesi ve gelecek yılkı seçimlere hazırlık ve iki ülke arasındaki güvenlik anlaşmasını ele aldıkları da belirtildi.

26 Haziran 013- BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.