Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Saldırıda,Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve Selahaddin kenti Vali Yardımcısı Ehmed Elî Qoce’nin de bulunduğu 6 kişi yaşamını yitirdi.
 

Irak'ın Selahaddin kentine bağlı Duzxûrmatû kasabasında düzenlenen intihar saldırısında aralarında Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve Selahaddin kenti Vali Yardımcısı Ehmed Elî Qoce’nin de bulunduğu 6 kişi yaşamını yitirdi.
 
Irak'ın Selahaddin kentine bağlı Duzxûrmatû kasabasında teröre karşı düzenlenen eylem sırasında göstericilerin arasına karışan 2 intihar eylemcisinin üstlerindeki bombaları patlatması sonucu  6 kişinin öldüğü, 35 kişinin de yaralandığı bildirildi.
 
Bölgedeki terör olaylarını protesto etmek ve güvenlik önlemlerinin arttırılmasını isteyen bir grup, Tuzhurmatu-Kerkük yolunu ulaşıma kapatarak gösteri düzenledi.
 
Göstericilerin arasına giren iki ihtihar eylemcisi üzerindeki bombaları patlattı. Meydana gelen patlama sonucu, aralarında Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve Selahaddin kenti Vali Yardımcısı Ehmed Elî Qoce’nin de bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Yaralılar, Tuzhurmatu ve Dakuk'taki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
 Bu arada polis, gösteri yerinde üzerindeki bombayı patlatmak isteyen bir kişiyi de gözaltına aldığı bildirildi.

Fotoğrafta; Ali haşim Muhtaroğlu

25 Haziran 013-Dengê Azad/Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.