Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Japonya hükümeti perşembe günü 3 Çin gemisinin Doğu Çin Denizi’ndeki tartışmalı Senkaku Adaları’nın bulunduğu bölgeye girmesi nedeniyle bu olayı tekrar protesto etti.
 

Japonya Sahil Güvenlik Birimi’nin bildirdiğine göre, 3 Çin gemisi perşembe günü yerel saatle 08:25 sıralarında tartışmalı adaların olduğu bölgeye girdi.

Japonya Sahil Güvenlik Birimi Çin gemilerinden bölgeyi terketmelerini talep ederken, onlara karşı herhangi bir müdahalede bulunulmadı.

Çin ile Japonya arasındaki Senkaku Adası’na sahip olmadan dolayı 1970 yılından bu yana anlaşmazlıklar devam ediyor. 2012 yılının ortalarında Japonya hükümetinin adaların millileştirilmesini ilan etmesinin ardından toprak anlaşmazlığı tırmandı.

Çin’de Japonya karşıtı gösteriler yapılırken, ülke liderleri ise Çin’in adalardaki toprak bütünlüğü ve egemenliğini savunmak için her türlü yolun deneneceğini belirttiler.

27 Haziran 013- Rusya nın sesi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.