Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

23 Mayıs 2013 tarihinde Rûdaw sitesi tarafından internet üzerinden başlatılan kamuoyu araştırmasının sonuçları önceki gün açıklandı.

İnternet üzerinden yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre Kürdistan Bölgesinde düzenlenecek seçimlerde en çok oyu Kürdistan Demokrat Partisi-PDK, ikinci sırada ise Goran Hareketi olduğu belirlendi.
 
Açıklanan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre “Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların %59’unun Kürdistan Demokrat Partisi-PDK’ye oy verecekleri belirlendi.
 
Katılımcıların %24.4’ünün Goran Hareketine oy verecekleri belirlenen kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre %10.3’ü ise Kürdistan Yurtseverler Birliği-YNK’ye oy verecekleri kaydedildi.
 
 Açıklanan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre ayrıca Kürdistan Bölgesindeki İslami partilerin ise oyların %6’sını alacakları belirlendi.

26 Haziran 013-Dengê Azad/Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.