Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

26 Haziran Dünya İşkence Görenlerle Dayanışma Günü’nde insan hakları örgütleri  Gezi direnişlerinde ölen ve yaralanlar için Taksim Meydanı'nda polislere karşı sessiz oturma eylemi yaptı.
 

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi'nin düzenlediği eylemi Çağdaş Hukukçular Derneği, Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV), Özgürlükçü Hukukçular Derneği ile Uluslararası Af Örgütü destekledi.

Direnişte hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert'in maskelerini takıp Mustafa Sarı'nın fotoğraflarının taşıyanlar "Gezi Protestolarındaki polis şiddeti işkencedir. İşkence insanlık suçudur" pankartı arkasında bir araya geldi.

"Hedef gözetip yoğun gaz kullanmak işkencedir", "İnsanlık onuru işkenceyi yenecek", "Sorumlular yargılansın", "İşkence cezasız kalmasın" dövizlerinin taşındığı eylemde hayatını kaybedenler "Yaşıyor" sloganlarıyla anıldı.

İHD İstanbul Şubesi Başkanı Ümit Efe direniş boyunca dört kişinin hayatını kaybedip, 63 kişinin ağır yaralandığını ve 76 kişinin tutuklandığını söyledi:

"Hayatını kaybedenler bu ülkenin sokaklarına insan hakları, özgürlük, demokrasi ve sosyal adalet için çıkmıştı. Ethem Sarısülük'ü öldüren polis serbest bırakıldı. Onların sesini duyurmak için buradayız."

"Protestolardaki polis şiddeti sokakları işkencehanelere dönüştürdü. İşkence sadece yaşatılmadı, her gün hissettiriliğ kanıksattırılarak özgürlük ve gelecek taleplerimizin önüne TOMA'larla çıktı."

"Otoriter polis devleti anlayışından ve işkenceden vazgeçilinceye dek mücadeleye devam edeceğiz."

Oturma eylemi Meydan'da bekleyen polislerin önüne karanfillerin ve hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bırakılmasıyla sonlandı.

26 Haziran 013- Bianet-(BK)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.