Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak Kürdistan Bölgesi parlamento ve başkanlık seçimlerinin ertelenebileceği bildirildi.

Kürdistan Bölgesi’nden yayın yapan Rudav televizyonu, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ile Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) mevcut parlamentonun süresinin uzatılmasını ve seçimlerin ileri bir tarihe ertelenmesini öngören bir öneri hazırladıklarını bildirdi.

Haberde, muhalefet partilerinin, KDP ve KYB tarafından ortaya atılan bu öneriye karşı çıktıkları bildirildi.

KDP üyesi milletvekillerinden Ariz Abdullah, bir sosyal paylaşım sitesindeki resmi hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bağımsız Seçim Kurulunun seçimlerin düzenlenmesi için gerekli çalışmaları yürüttüğünü; ancak mevcut parlamentonun süresinin uzatılacağı yönünde söylentilerin de dolaştığını belirtti.

Öte yandan Mesud Barzani’nin Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığına yeniden aday olup olmaması konusundaki tartışmalar sürerken muhalefet partilerinden İttihad-ı İslami’nin Sözcüsü Selahaddin Babekr, muhalif partilerin başkan adayları arasında İttihad-ı İslami’nin eski Genel Sekreteri Selehaddin Muhammed Bahaeddin ile Goran Hareketi Lideri Nuşirevan Mustafa’nın isimlerinin öne çıktığını; ancak nihai aday konusunda henüz bir belirleme yapmadıklarını açıkladı.
 
27 Haziran 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.