Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Güney Batı Kürdistan halkının, tutuklu yurtseverlerin serbest bırakılması için Amûdê’de yaptığı demokratik gösteri kana bulandı.

PYD baskılarına karşı özgürlük talebi olan muhalif Kürdler, dün bir bildiri yayınlayarak haksız suçlamalarla haksız yere tutuklu bulunan insanların serbest bırakılmasını istediler. Bu taleplerini topluca dillendirmek için de bugünkü gösteriye halkı davet ettiler.

Günlerdir bu özgürlük talepleri için açlık grevleri ve demokratik gösteriler yapan halk, bu gün de Amûdê’de bir araya gelerek demokratik taleplerini, tepkilerini dile getirdiler.

Göstericilerin dağılmasını isteyen PYD Çeteleri, dağılmamakta kararlılık gösteren halkı hedef alarak ağır silahlarla (Doçka) ateş açtı.

İlk belirlemelere göre beş kişi hayatını kaybederken en az elli kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Amûdê-Qamîşlo yolunu ulaşıma kapatan PYD Çeteleri, tedavi olanaklarını da ortadan kaldırdığı için ölü sayısının artmasından endişe ediliyor…

Halka karşı yapılan bu insanlık dışı katliamının sorumlularını lanetlerken, ben insanım diyen herkesi bu katliama tepki vermeye ve yeni katliamların yanmaması için çaba sarf etmeye davet ediyoruz…

Bu gün Amûdê’deki katliamda yaşamlarını yitirenler;

1- Nadir Mahmut Xelo

2- Aziz Kerno

3- Seed Abdulbaki Seyda

4- Şexa Elîka adında bir kızı (araba ile ezdiler)

5- ismi öğrenilemeyen beş yaşında bir kız çocuğu…

Video'yu izlemek için tıklayınız.

http://www.nasname.com/a/pkk-pyd-amudede-katliam-yapti

28 Haziran 013-Nasname/Haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.