Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Katar dışişleri bakanlığı Mısır’da dün yapılan askeri darbeden sonra yayımladığı bildirisinde halk iradesine saygı çağrısında bulundu.

El Cezire televizyonunun haberine göre Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan bildiride Mısır’la ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmaya devam edileceği belirtildi.

Mısır’ın Arap ve İslam dünyasındaki liderlik konumunu koruyabilmesi için Mısır Arap Cumhuriyeti’ni desteklemeyi sürdüreceğini belirten Katar Dışişleri Bakanlığı bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Katar’ın politikası daima Mısır halkının demokrasi ve toplumsal adalet talebinin desteklenmesi yönünde olmuştur. Bu mesele Katar’ın 25 Ocak 2011 devrimi sırasındaki tutumuyla da açıkça ortaya konmuştur. Ondan sonraki sıkıntılı süreçlerde de Mısır’ı destekleyen Katar, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin ve onun halkının iradesine saygı duyacaktır” denildi.    

Öte yandan el-Cezire televizyonuna konuşan Katar Dışişleri Bakanlığından bir yetkili Mısır silahlı kuvvetlerinin ülkeyi koruma ve güvenliği sağlama konusunda oynadığı rolü takdirle karşıladıklarını belirtti ve Mısır toplumunun ulusal bütünlüğünün korunması gerektiğini söyledi.

Katar yönetimi ayrıca Mısır’daki 25 Ocak devriminin kazanımlarının korunması gerektiğini vurgulayarak Mısır’la karşılıklı ulusal çıkarlar çerçevesinde kardeşçe ilişkilerin süreceğini ifade etti.

4 Temmuz 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.