Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Mısır’ın ABD Büyükelçisi Muhammed Tevfik, Muhammed Mursi’nin cumhurbaşkanlığı görevine son verilmesinin bir askeri darbe olmadığını söyledi.

ABC televizyonuna demeç veren Mısır’ın ABD Büyükelçisi Muhammed Tevfik, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin görevden alınmasının bir askeri darbe olmadığını belirterek ordunun sokaklardaki şiddeti önlemek zorunda olduğunu söyledi.

Demokratik seçimlerle iktidar olan bir yönetimin seçim dışı bir yöntemle düşürülmesi sebebiyle Amerika’nın Mısır’a yapacağı yardımları askıya alabileceği yönünde beklentiler oluşurken, Büyükelçi Muhammed Tevfik, Amerika’nın Mısır’a yaptığı yıllık bir milyar dolarlık yardımı kesmesine ihtimal vermediğini söyledi.

ABD, İsrail’le Mısır arasında imzalanan Camp David anlaşmasının korunması için Mısır’a yılda 1 milyar dolarlık yardım yapıyor. Ancak Amerika’daki yasalar, darbe yapılan bir ülkeye yapılan yardımların kesilmesini öngörüyor.

Muhammed Tevfik, Mısır’da askeri darbe şartlarının bulunmadığını belirterek “şu an bir geçici cumhurbaşkanımız var, Müslüman Kardeşlerin tüm liderleri; artık daha fazla şiddet olmaması gerektiğini anlamalılar” dedi.
 
7 Temmuz 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.