Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye’nin BM Temsilcisi Beşşar Caferi, BM toplantısında güvenlik güçlerinin dün Banyas kentinde 281 varil ölümcül tehlikeli kimyasal madde dolu varil ele geçirdiğini söyledi.

Ele geçirilen 89 varilde polietilen Glikol, 67 varilde monoetilen glikol, 25 varilde monoetenol, 8 varilde dietanolamin, 42 varilde trietanolamin ele geçirildiğini belirten Caferi, bu kimyasal maddelerin bir kenti yok etmeye yeterli olduğunu söyledi.

Bu kimyasal maddelerin silahlı grupların hakim olduğu bir bölgedeki gizli depoda ele geçirildiğini belirten Beşşar Caferi, konuyla ilgili araştırmaların sürdüğünü söyledi.

Beşşar Caferi, “Türk yetkililer de beklenmedik bir şekilde 2 kilo sarin gazı bulunduran 200 el Kaide militanını yakaladıklarını açıkladılar” dedi ve bu teröristlerin Libya’dan geldiklerini ve sarin gazını yolcu uçağıyla Türkiye’ye getirdiklerini söyledi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Martin Nesirky de konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Suriye Temsilcisinin bu toplantıda sunduğu raporu Güvenlik Konseyi daimi üyelerinin bilgisine sunacağız” dedi.
 
9 Temmuz 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.