Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Müslüman Kardeşlerin eski liderlerinden Abdulmunim Ebu’l- Futuh, devrik Cumhurbaşkanı M. Mursi’nin başarısızlığının en önemli sebebinin Müslüman Kardeşlerin yönetime müdahalesi olduğunu söyledi.

 

El Arabiya televizyonunun haberine göre Güçlü Mısır Partisi Başkanı Abdulmunim Ebu’l- Futuh, ordunun siyasetten uzak durması ve saygınlığını koruması gerektiğini belirterek Hüsnü Mübarek döneminin yıpratamadığı ordunun şu an büyük bir yıpranma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu ifade etti.

Ülke çıkarlarının her şeyin üstünde tutulması gerektiğini belirten Ebu’l- Futuh, “Bizim Güçlü Mısır partisi olarak tavrımız ülkenin kurumlarının ve bireysel özgürlüklerin korunması yönündedir. Kim tarafından olursa olsun dini inançların kullanılması ülke çıkarları açısından bir tehlikedir. Hiç kimsenin Müslüman Kardeşlerin önümüzdeki seçimlere girmesini engellemeye hakkı yoktur.

Benim Müslüman Kardeşlerden ayrıldığım zamandan bu yana çok şey değişti. Muhammed Mursi’nin yönetimdeki başarısızlığının en önemli sebebi Müslüman Kardeşlerin müdahalesiydi. Halkın Müslüman Kardeşlere duyduğu öfkeden bugünkü Müsliman Kardeşler liderleri sorumludur” dedi.

İslami projenin 25 Ocak Devrimiyle çelişen bir yanı olmadığını belirten Ebu’l- Futuh, “Ben 30 Haziran gösterilerinin 25 Ocak devrimini tamamlayan büyük bir dalga olduğunu düşünüyorum. Şu an yeni anayasa metni üzerinde çalışıyoruz. Bizim bazı maddeler konusunda çekincelerimiz var. Umarım geçiş süreci kısa olur. Herkes şundan emin olsun ki yaşananlar bir darbe değildir” dedi.

Siyasi kapasitesi olmayan kişilerin cumhurbaşkanlığına aday olmaması gerektiğini savunan Ebu’l- Futuh, cumhurbaşkanlığına aday olmayı istemediğini; ancak bu konudaki kararı partisinin vereceğini söyledi.

9 Temmuz 013-YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.