Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kerkük’te yeniden kazı çalışmaları başlatılan ve tüm Kerkük’ü çevreleyecek olan hendek çalışması, Irak ordusuna bağlı 12. fırka tarafından engellenmeye çalışılıyor.

Konu ile ilgili olarak Kerkük emniyet müdürlüğünden adının açıklanması istemeyen bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre; “12. fırka güçleri Bilawe köyü yakınlarından geçen hendek çalışmasını engelledi ve bu konudaki tüm uğraşılara rağmen hala sorun devam etmektedir” dedi.

Aynı kaynak 25 Haziran’da Irak Parlamentosundaki Kürdistani Fraksiyonlar İttifakı üyesi ve Irak Parlamentosu Yasa Komisyonu Başkanı Xalid Şiwanî Kerkük İl Meclisini ziyaret ederek, Irak Başbakanın yeniden hendek çalışmalarının başlatılabileceğini açıkladıktan sonra 12. Fırkanın engelleyici tutumları da baş gösterdiği ifade etti.

Kerkük’ün dört tarafını çevreleyen; 3 milyar 400 milyon dinara mal olan ve 57 km uzunluğundaki hendekle, kent dışından gelen terörist grupları ve patlayıcı yüklü araçları engellemek amaçlanıyor.

9 Temmuz 013-Dengê Azad/Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.