Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Polis Mevlüt Saldoğan, "Zaten ayağım ağrıyordu, o yüzden şiddetli tekme atmadığımı düşünüyorum...” dedi.

 

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında polisin ve polisin talimatıyla hareket eden saldırganların darbeleriyle hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz davasında şimdi de polisin savunması ortaya çıktı.

Polis Mevlüt Saldoğan, "Zaten ayağım ağrıyordu, o yüzden şiddetli tekme atmadığımı düşünüyorum...” dedi.

Vatan'dan Kemal Göktaş'ın haberine göre, “Kasten öldürme” suçundan 1’i polis 5 kişi tutuklanırken, soruşturma dosyasındaki ifadelerde fırın sahibi ve çalışanları, polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın “yakalayın” demesi üzerine Ali İsmail Korkmaz’ı yakaladıklarını ve amaçlarının “polise yardım etmek” olduğunu söyledi.
 
Zaten ayağım ağrıyordu...

 Polis Saldoğan ise, yoldaki 3-4 kişinin bir kişiyi vurarak yere düşüdüğünü, kendisinin ise olay yerine giderek şahısların kenara çekilmesini istediğini anlattı. Saldoğan, sonrasında, “Ben yürürken bu şahsın ‘Hepiniz ...’ diye küfür ettiğini duydum. Uzerine üzerine gidip ‘Niye küfür ediyorsun, kalk git lan’ diyerek uzaklaşmasını istedim. Kendisine bir veya iki tekme attım. Tahminimce karın boşluğuna doğru atmıştım. Zaten ayağım ağrıyordu, o yüzden şiddetli tekme atmadığımı düşünüyorum...”
 
‘Defetmek istemiş!

 Polis Saldoğan’ın avukatlarının tutuklamaya ilişkin karar veren Eskişehir 5. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki savunmalarında ise olayda dayak yiyen kişinin ölen Ali İsmail Korkmaz olduğuna dair kesin bir bilgi olmadığını ileri sürdükleri öğrenildi. Avukatlar Yahya Ünaldı ve Hasan Kanatlı’nın savunmalarında “Dayak yiyen kişinin Ali İsmail Korkmaz olduğunun kabülü halinde dahi müvekkilim kesinlikle öldürme kastıyla hareket etmemiştir. Küfür eden şahsı defetmek maksadıyla tekme atmıştır” dediği tutanaklara geçti.

22 Agust 013- sol haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.