Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kocaeli'nde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) 500 erkek öğrenciyi “yurdumuz kız yurdu oldu” diyerek yurttan gönderdi...

 

AKP'nin harem-selamlık yurt uygulaması öğrencileri yurtlarından etmeye devam ediyor. Kocaeli’de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) 500 erkek öğrenciyi “yurdumuz kız yurdu oldu” diyerek yurttan gönderdi.

Kocaeli Üniversitesi’nin Kandıra yerleşkesinde okuyan öğrenciler yurtların ayrılması ve kapasitenin düşürülmesiyle birlikte açıkta kaldı. 500 öğrencinin açıkta kaldığı 10 bin nüfuslu ilçede erkek öğrenciler kiralık ev bulmakta güçlük çekiyor.
 
Açıkta kalan öğrenciler az sayıda bulunan kiralık evlere yerleşmeye çalışırken, ev kiralarının birden artması ise öğrencilerin tepkisine neden oldu. İstanbul'dan gelen öğrencilerin çoğu çözümü servise yazılmakta buldu.

Buna karşın uzak şehirlerden gelen öğrenciler ise ilçede ev bulamadıklarını, son çare olarak başka ilçelere yerleşeceklerini belirtiyor. Yaşanan bu durum karşısında mağdur olduklarını belirten öğrenciler arasında okulu bırakmayı düşünenler dahi var.
 
Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden olan YURTKUR'un yeni genel müdürü Recep Kaymakcan'ın, yurtların kız ve erkek olarak ayrılacağı sinyalini vermesinden sonra, öğrenciler bu duruma karşı, “Yurtlar harem-selamlık olmasın, KYK yurtlarında kızların ve erkeklerin ayrılmasını istemiyoruz” şeklinde kampanya başlatmıştı.

27 Eylül 013- sol haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.