Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

KCK'da, geçtiğimiz günlerde örgütün tüm birimlerine gönderdiği mesajlarda, çözüm sürecini sabote edecek girişimlerin içinde olunmaması konusunda uyarıda bulundu.


MGK’da ele alınan istihbarat raporlarında, iki örgütün de çözüm sürecine yönelik sabotaj uyarıları gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında toplananMilli Güvenlik Kurulu (MGK), demokratikleşme paketi sonrasında çözüm sürecini demasaya yatırdı. Kurulda, istihbarat birimlerinin hazırladığı raporlar da ele alındı. Buna göre, çözümsürecinin önündeki en büyük riskin, “sabotaj ihtimali” olduğu değerlendirildi.

İstihbarat birimlerinden gelen raporda, taşeron olarak faaliyet gösteren bazı yasa dışı örgütlerin, gerçekleştirecekleri eylemlerle süreci sona erdirmek istediği vurgulandı. Yine raporlara göre, sabotaj eylemi canlı bomba veya mayınlı saldırı şeklinde gerçekleştirilecek. Örneğin, bir canlı bomba, “Öcalan’a özgürlük” diyerek üzerindeki bombaları patlatabilecek. Bu yöntemle, PKK’nın eylem yaptığı ve süreci sonlandırdığı kamuoyuna ilan edilecek.

KCK UYARILDI

KCK yönetimi ile yapılan görüşmelerde de, konu hakkındaki hassasiyet vurgulanıyor. Sabotaj konusunda ise devletin güvenlik birimlerinin uyarıldığı öğrenildi.

KCK’nın da, geçtiğimiz günlerde örgütün tüm birimlerine gönderdiği mesajlarda, çözümsürecini sabote edecek girişimlerin içinde olunmaması ve bu tür eylemler konusunda da yönetime bilgi verilmesi konusunda uyarıda bulunuldu. Bir anlamda, sürecin iki tarafından da sabotaj konusunda tüm birimlerin adeta alarma geçirildiği kaydedildi.

29 Ekim 013- Taraf

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.