Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İşte suçlamalar; Suriye’ye 15 kişilik gruplar halinde savaşçı göndermek, Afganistan, Pakistan gibi ülkelerden gelen El Kaidecilerin Suriye’ye geçişini sağlamak, Zekat, yardım, deri gibi kalemlerle esnaftan para toplayarak bu parayı El Kaide güçlerine aktarmak...

 

El Kaide operasyonunda İHH'den 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.


Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla dün Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri’de El Kaide örgütüne yönelik kapsamlı operasyon yapıldı.
 
Kilis İnsani Yardım Vakfı (İHH) depo ve ofisinin de basıldığı operasyonda El Kaide’nin Türkiye sorumlusu Halis B. ile Ortadoğu’daki 2 numaralı ismi İbrahim Ş.’nin de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. El Kaide’nin üst düzey 3 yöneticisinin ise operasyondan hemen önce Suriye’ye kaçtıkları öğrenildi.
 
AYLARCA TAKİP…
 
Hürriyet’in haberine göre;
terör ve istihbarat ekibi, El Kaide’nin Van’da tekrar yapılanmaya gittiği, ‘Medrese’ eğitimlerini sürdürdüğü, yurtdışına militan gönderdiği iddiası üzerine 15 ay önce tekrar çalışma başlattı.

Van’da Halis B. ile İbrahim Ş.’nin yanı sıra 2 ulusal gazetenin Van eski sorumlusu Kenan G. ile İlhami B. ve Serdar E., Yakup K., Öztekin O., İbrahim Ş., Ümit İ., Şahebettin A., M. Sadi A., Ali İhsan D., Yavuz Y., Ferit G., Ekrem M., Abdullah K.¸ Atilla A. gözaltına alındı.

Kilis’te ise İHH’nın depo ve bürosuna sabah 06.30’da baskın yapan polis yaklaşık 4 saat arama yaptı.

İHH’nın Kilis Bürosu’nda çalışan İ.İ. gözaltına alınırken vakfın yönetim kurulu üyesi R.Ç. de Kayseri’deki evinde gözaltına aldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan Ö.F.A. umrede olduğu için alınamadı.

Operasyon kapsamında İstanbul’da 3, Kilis ve Kayseri’de 1’er kişi, Van’da 18, Adana’da 3 ve Gaziantep’te 2 kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten terör ve istihbarat birimleri ‘deşifre’ olmaması için operasyonu gizli yürüttü.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Van Valisi dahil kimseye bilgi verilmedi. Operasyon Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul’un bilgisi dahilinde yapıldı. Arama ve gözaltı yapılacak illere de Van’dan polis ekibi gitti.

İŞTE SUÇLAMALAR
 

Suriye’ye 15 kişilik gruplar halinde savaşçı göndermek, Afganistan, Pakistan gibi ülkelerden gelen El Kaidecilerin Suriye’ye geçişini sağlamak, Zekat, yardım, deri gibi kalemlerle esnaftan para toplayarak bu parayı Suriye’de savaşan El Kaide güçlerine aktarmak,

Suriye, Pakistan ve Afganistan’a silahlı eylemlerde kullanılmak üzere eleman, para, gıda, yiyecek, silah vb. temini ve aktarımı yapmak, Suriye’deki El Kaide bağlantılı kamplara giderek para, silah, giyim ve gıda malzemeleri ikmali yapmak,

 İllegal eylemler organize etmek,
 
El Kaide’ye eleman sağlamak,
 Dernekler yoluyla örgüte maddi destek sağlamak.

15 Ocak 014- Hürriyet-sözcü

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.