Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Aslında bıçağı değil ama iyi bir dayağı hak etmiş! Bu nasıl Anarşist? Bu nasıl demokrat, bu nasıl devrimci?..

Barışçı bir protestoda Polisle dövüşülmeyecekse, her başarılı kavgadan sonra, kutlamalar yapmak için Şarap içilmeyecek, Dans edilmeyecekse, Sevgililer  öpüşmeyecekse?

 

Nerde kaldı bu eylemin tadı- tuzu!

 

Laf işte. Aslında göz kırptığı AKP ile Şeriatçılardır bu yaptıkları ile.

 

Her tarafa şirin görünmek için yaltaklanan? Ayak altında gider sonunda! Boşuna dememişler 'En tehlikeli yol; 'Orta Yolculuktur' diye.

 

Olan da bu işte.

 

Anarşist yoldaşlarımız, ya sözlerini, veya  bu 'sözcüsünü' torna- tesfiyeden geçirmeli, vede  Cami ile Havra (orta-yol) arasındaki bir eve bu garibi yerleştirmelidirler. Sevimsiz şey.

-devrimci demokrat-

 

Ajanslar/ Gezi Parkı'nda içki yüzünden bıçaklandı 


Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'yla birlikte eylemlere destek vermek için Gezi Parkı'na giden Bülent Ergenç, iddiaya göre bir seyyar satıcıyı içki satmaması yönünde uyarmasının ardından satıcı tarafından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Ergenç, hastaneye kaldırıldı. Ergenç'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Olay, saat 23.00 sıralarında Gezi Parkı içinde meydana geldi. İddiaya göre, seyyar içki satan şahsı satış yapmaması yönünde uyaran ve dışarı çıkmasını isteyen Ergenç ile satıcılar arasında tartışma çıktı.

 

Tartışmanın büyümesi üzerine bıçağını çeken şahıs, Ergenç'in bir anlık dalgınlığından faydalanarak kasığından bıçakladı. Yaralanan Ergenç, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahıs ise olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.
 
İçki satanları dışarı çıkardığı sırada satıcılardan biri tarafından dalgınlığından faydalanılarak bıçaklandığını söyleyen Ergenç,

"Biz Çarşı grubu olarak içki satışını seyyar satıcılara yasaklamıştık. Akşam dolaştığımızda birkaç tanesini dışarı çıkardık. Üçüncü şahsı da dışarı çıkartırken sorun çıktı. Ondan sonra dönerken sivil bir şahıs tarafından bıçaklandım. Mavi elbiseli bir şahıs kaçıyordu, arkadaşlarıma gösterdim. Bıçaklayan kaçıyor yakalayın diye. O anda arkadaşlarıma bıçaklandığımı söyledikten sonra beni revire götürdüler. Revirde ilk müdahale etmeye çalıştılar. Ancak orada yapılamayacağını söyleyince hastaneye getirdiler. Bir arkadaşımın vasıtasıyla buraya geldim, operasyon burada yapıldı. Sosyal medyada Çarşı grubu arasındaki kutuplaşma dolayısıyla bu olayın çıktığına ilişkin haberlere itibar edilmesin, kesinlikle öyle bir şey yok. Çarşı grubunda herkes kardeştir" dedi.
 
"GEZİ PARKI'NDA İÇKİ İÇİLMESİNE KARŞIYIM"
 
Çarşı grubu olarak Gezi Parkı'nda içki satışına ve içilmesine karşı olduklarını söyleyen Ergenç, "Ben Gezi Parkı'nın bir mücadele yeri olduğunu, burada içki satılmasını ve içilmesinin yanlış olduğunu söylüyorum.

Burada insanların ortak dayanışması, ortak yaşam şartlarında yaşamaları gerektiğini düşünüyorum. Sosyal ve kültür sanat etkinliklerinin ön plana çıkarılması gerektiğini söylüyorum" diye konuştu.

10 Haziran 013- ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.