Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Taksim Meydanı'na çıkan çeşitli noktalarda polisle göstericiler arasında çatışmalar devam ediyor.

 

Taksime yerleşen binlerce polis,Taksim Meydanına girmeye çalışan her gruba gaz bombalarıyla saldırıyor...

Sabah erken saatlerde Taksim Meydanı’na girerek, burada eylemlerini sürdüren göstericilere karşı yoğun gaz bombası kullanan polis, asılı bulunan pankartları yıkıp yakarak yerine Türk bayrakları astı.

Çatışmalar özellikle Talimhane bölgesinde yoğunlaşmış durumda. Polis gaz bombaları ve tazyikli suyla saldırırken direnişçiler taş ve zaman zaman Molotoflarla karşılık veriyor.

Savaş alanına dönen meydanda çok sayıda TOMA, ambulans, TOMA için takviye su tankerleri ve çok sayıda Akrep tipi polis aracı bulunuyor.

Bu arada Gezi Parkı'nı korumak ve Atatürk Anıtı önünde biriken polisi protesto etmek için meydan ve park çevresinde bir insan zinciri oluşturuluyor.

Çatışmalarda şimdiye kadar aralarında HDK Yürütme Kurulu üyesi Alp Altınörs ile Jivan Güner adlı kadın gazetecinin de bulunduğu en az 9 kişi yaralandı.
 
11 Haziran 013- ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.