Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Tsipras, önceliklerinin "kurtarma paketinin yol açtığı büyük yaraları sarmak ve insani krizle mücadele etmek" olduğunu vurguladı.


Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, kemer sıkma önlemlerini kaldırma taahhüdüne bağlı olduklarını söyledi.

Yarın yapılması beklenen güven oylaması öncesinde parlamentoda hükümet programını açıklayan Tsipras, uluslararası yardım programının uzatılmasına karşı olduklarını da yineledi.

Tsipras, borçlarını ödemeyecek durumda olduklarını ve köprü kredisi aradıklarını kaydetti.

Köprü kredisi, uzun vadeli kredi bulununcaya kadar alınan kısa vadeli krediler olarak tanımlanıyor.

Aleksis Tsipras'ın lideri olduğu radikal sol Syriza partisi, seçim kampanyasında kemer sıkma önlemlerine son verme vaadinde bulunmuştu.

Tsipras konuşmasında, asgari ücreti artıracaklarını, emeklilere ikramiye vereceklerini ve işlerine son verilen kamu çalışanlarını geri alacaklarını söyledi.

'İnsani kriz'

Yunanistan Başbakanı, Troyka'yla (Avrupa Merkez Bankası, Avrupa Komisyonu ve Uluslararası Para Fonu) imzalanan anlaşmalara gönderme yaparak "Yeni hükümetin (yardım programında) uzatma istemeye hakkı yok. Çünkü yanlışların devam etmesini isteyemez. Beş yıldır devam eden kurtarma paketi barbarlığından sonra halkımız daha fazlasını kaldıramaz" dedi.

Tsipras, önceliklerinin "kurtarma paketinin yol açtığı büyük yaraları sarmak ve insani krizle mücadele etmek" olduğunu vurguladı.

Yunan Başbakanı ayrıca bürokratik harcamaları azaltacakları vaadinde bulundu.

25 Ocak'ta yapılan seçimlerde, az farkla parlamentoda çoğunluğu elde edemeyen Syriza, sağcı Bağımsız Yunanlılar partisiyle koalisyon kurmuştu.

9 Şubat 2015-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.