Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Andrey Purgin; "Minsk Anlaşması' için; 'Benim anladığım kadarıyla anlaşma, Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri'nin Ukrayna'ya siyasi bağlılığını şart koşmuyor" ifadelerini kullandı.


Donetsk Halk Cumhuriyeti Halk Konseyi Başkanı Andrey Purgin, Donbass'ta yaşayanların süregelen çatışmalara karşı olduğunu ve hayatlarının normale dönmesi için barışa ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Purgin, "Ukrayna'nın ekonomik çöküşünü istemiyoruz. Kentlerin saldırıya uğraması ya da sivillerin ölmesini de. Düzeni sağlamak için biraz nefes almaya ihtiyacımız var" dedi.

Donetsk: Anlaşmadaki bazı maddeler gözden geçirilebilir

Donetskli yetkili, Donbass'ta seçimlerin düzenlenmesinin halihazırda mümkün olduğunu da belirtti.

'MİNSK ANLAŞMASI UKRAYNA'YA SİYASİ BAĞLILIĞI ŞART KOŞMUYOR'

Purgin, "Minsk Anlaşması, Ukrayna ile işbirliğinin çerçevesini çiziyor ancak bu siyasi açıdan Ukrayna'nın parçası olacağımız anlamına gelmiyor. Benim anladığım kadarıyla anlaşma, Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri'nin Ukrayna'ya siyasi bağlılığını şart koşmuyor" ifadelerini kullandı.

14 Şubat 2015- Sputnik/ Natalia Seliverstova

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.